Villi Lepik 75: Tipptegija 70ndail aastail motoringrajal (3)

KULDA JA KARDA: Endise motosportlase Villi Lepiku auhinnakapis on nii kuld-, hõbe- kui ka pronksmedaleid, karikaid ja muid auhindu.
Foto: AARE LAINE

Eile sai 75-aastaseks Reo küla Kopli talu peremees Villi Lepik, kes eelmise sajandi kuuekümnendatel ja seitsmekümnendatel endale ennekõike motoringradadel nime tegi.

 

“N. Liidu meistrivõistlustelt on mul kolm kuld- ja viis pronksmedalit, Balti tiitlivõistlustelt paar hõbemedalit ja Eesti meistrivõistlustelt sain igal aastal mitut värvi medaleid, lisaks võidud Kalevi suursõitudel ja teistel võistlustel,” võttis oma sportlasetee kokku ka maakonna (tollal rajooni) parimaks sportlaseks valitud Villi Lepik. 

Lisaks motovõistlustel võidetud auhindadele on Kopli talu peremehel teinegi kollektsioon – auhinnatud jahitrofeed ja nende eest saadud diplomid, karikad ja medalid.

Igapäevatööd tegi nüüdne talumees vene ajal kodumajandis Kõljalas. Tema tööd kombainerina hinnati üleliidulises ulatuses aumärgiga Kuldne Viljatera. Seda autasu käis ta Moskvas kongresside palees vastu võtmas.

Kombainirooli oma teraviljapõllul istub Villi ka eeloleval sügisel. Kalavetel ja jahiretkedel käib ta nüüd harvem. “Mõrda pole ma veel merre sisse viinud, aga viin kindlasti,” ütles talumees eile oma juubelipäeval.

Villi ja Alvi Lepikul on kolm tütart, 11 lapselast ja 8 lapselastelast.

Erku meelt, tervist ja õnne mehisele saarlasele soovivad ka Saarte Hääl ja Kadi raadio.

Print Friendly, PDF & Email