Saaremaal jookseb autode ette rohkelt metsloomi (3)

Saaremaa ooperipäevade ajal tuleks saarel liiklejatel metsloomade osas olla eriti tähelepanelikud, kuna suvisel ajal on ka loomad aktiivsemad ning Salva Kindlustuse statistika järgi toimub just Saaremaal teiste maakondadega võrreldes rohkem metsloomadele otsasõite.

Suviseid üritusi, sealhulgas ka Saaremaa ooperipäevi külastavatel inimestel palutakse liikluses eriti tähelepanelik, kuna enamasti on inimesed kaugemalt kohale sõitnud ning ei tunne kohalikke teid ja olusid ning kojusõit toimub tihtilugu hilisemal kellaajal kui õues hakkab pimedaks minema.

Salva Kindlustuse sõidukikindlustuse osakonna juhataja Pille Plees märkis, et inimesed ise enamasti metsloomadele otsasõitude puhul õnneks ise viga ei saa, kuid välistatud ei ole seegi. “Põdraga kokku sattudes võivad olla kahjud suured, aga väiksemad loomad tekitavad pigem kahju sõidukile, mis võib ka ulatuda mitme tuhande euroni,” selgitas Plees.

Lisaks tuleks ohutuse tagamiseks kindlasti teiste sõidukitega hoida piisavat pikivahet ning olla eriti tähelepanelik metsavahelistel teedel. Hukkunud või vigastatud suurulukist tuleb teavitada Keskkonnainspektsiooni numbril 1313. Avariist väiksema loomaga tuleks teavitada maanteeinfokeskust numbril 1510.

Juhtunust tuleks võimalikult kiiresti teavitada ka kindlustusandjat, kuid tuleb meeles pidada, et kohustuslik liikluskindlustus ei hüvita teele jooksud metslooma poolt tekitatud kahju. Kahju hüvitatakse ainult kaskokindlustuse puhul. Salva Kindlustusel kaasneb kaskokindlustusega ka tasuta autoabi teenus, mis vajadusel aitab õnnetuskohal kõikide probleemide või küsimustega. 

Print Friendly, PDF & Email