Hindamiskomisjonile pakkus seltsi lammas Täki

Üleriigilise konkursi „Aasta küla 2017“ hindamiskomisjon väisas eile Roobakat.

Hindamiskomisjoni esimees Eiki Nestor ütles raadio Kadi saates “Keskpäev”, et Roobakal nägi ta hakkajaid ja toredaid inimesi, kes on küla hüvanguks väga palju vaeva näinud. „Ilusad talud ja nii nagu Saaremaal ikka – vahvad pikad kiviaiad,“ lisas ta. Suurimaks üllatuseks oli hindamiskomisjonile lammas Täki, kes lastel paela otsas oli ja nii nendega kaasa jalutas. „Kõik läks väga hästi, väga tore küla,“ kinnitas Nestor.

Edasi sõitis hindamiskomisjon Hiiumaale, kus aasta küla tiitlile kandideerib Kuriste külade piirkond. 10. juulil külastab komisjon veel Lõuna-Eestis asuvaid kandidaate. Siis on neil kõik 15 aasta küla tiitlile pretendeerivat küla läbi käidud.

Üleriigilise konkursi „Aasta küla 2017“ laureaat kuulutatakse välja Eesti külade maapäeval 4. augustil Viljandimaal.

Saaremaad esindab tänavusel konkursil pika ajalooga Roobaka küla Leisi vallast, mis veebruarikuus pälvis Saare maakonna aasta küla tiitli. Küla esmamainimisest saab 2017. aastal 498 aastat.

Seal elab aastaringselt umbes 50 inimest. Oma tugevusena on Roobaka elanikud välja toonud tegusa kogukonna. Rahva lemmiku hääletusel tuli Roobaka 12. kohale.

Print Friendly, PDF & Email