Orelifestival avati Karjas, täna heliseb orel Valjalas

Festivali Helisevad Saaremaa orelid 2017 esimene kontsert oli eile Karja Katariina kirikus. Musitseerisid metsosopran Vaike Kiik, viiulil Sigrid Kuulmann ja orelil Hille Poroson.

SAAREMAALT VÕRSUNUD MUUSIKUD: Aare Saal, Kerstin Tomson ja Tiit Kiik.

Täna astuvad Valjala Martini kirikus kuulajate-vaatajate ette saarlased Aare Saal (bariton), Kerstin Tomson (vioola) ja Tiit Kiik (orel). Homme on Mustjala Anna kirikus võimalus kaasa elada Nadia Kuremi (sopran) ja Itaalia orelikunstniku Enrico Presti musitseerimisele. Reede õhtul on Kaarma Peeter-Pauli pühakojas publiku ees sopran Kristel Pärtna, trompetist Indrek Vau ja organist Piret Aidulo. Kuressaare Laurentiuse kirikus toimuval festivali viimasel kontserdil laupäeva õhtul näevad muusikahuvilised musitseerimas Kädi Paasi (sopran), Riivo Kallasmaad (oboe) ja Ulla Krigulit (orel).

Festivalikülalised saavad ülevaate nii esinejaist kui kirikuist, aga ka Saaremaa muusikakultuurist ja suur­ürituse toetajaist äsjailmunud trükisest “Helisevad Saaremaa orelid”.

Traditsioonilise Saaremaa suvise muusikasündmuse kunstiliseks juhiks on eile saarlastele Karja kirikus esinenud metsosopran Vaike Kiik, Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi lauluõpetuse dotsent, rahvusooper Estonia endine solist.

Täna Valjalas esinev Aare Saal on pärast muusikaakadeemia lõpetamist oma lauluoskusi täiendanud Itaalias ja Peterburis. Kümme aastat tagasi pälvis ta Georg Otsa nimelise preemia.

Vioolamängija Kerstin Tomson alustas muusikaõpinguid Kuressaare laste muusikakoolis Laine Sepa käe all. 20 aastat tagasi lõpetas ta Eesti muusikaakadeemia ning töötab nüüd rahvusooper Estonia orkestris.

Organist Tiit Kiige esimeseks õpetajaks siinses muusikakoolis oli Joosep Aavik. Eesti muusikaakadeemias omandas Tiit teadmisi ja oskusi professor Hugo Lepnurme oreliklassis.

Interpreedid esitavad festivalil maailmakuulsate heliloojate loomingut. Kontserdid on tasuta, kuid annetused orelite renoveerimiseks on teretulnud.

Print Friendly, PDF & Email