Kasutuna seisnud jalgrattad saavad uue elu

Järgmisel nädalal Illiku laiul toimuva elamusfestivali korraldajad kutsuvad üles inimesi andma ära oma kasutuna seisvaid jalgrattaid, et Orissaare külalised saaksid rattasadulas sõites ümbruskonda avastada.

Selliste jalgrattaomanike leidmiseks kasutasid festivali I Land Sound 2017 ja korraldajad sotsiaalmeedia abi.

“Kui sul on kuskil kuuri-, keldri-, toa-, esiku-, hoovinurgas seismas üks või mitu jalgratast, mida enam ei kasuta, siis anna endast märku!” julgustas üks festivali organiseerija Merle Antson Facebooki gruppi Hoolin Orissaarest postitatud üleskutses jalgrattaaustajaid ja mitteaustajaid. “Oleme nõus sellele ise järele tulema ja sinu vaeva kergemaks tegema!”

I Land Sound MTÜ juhatuse liikme Paap Uspenski sõnul on möödunud reedel postitatud üleskutsele reageerinud üllatavalt palju inimesi – rattaid on pakutud koguni Haapsalust ja Pärnust.

Seni toodud ratastest on vaid üksikud olnud sellised, millele piisab õlitamisest ja rehvide täispumpamisest. “Enamus tahavad siiski putitamist – näiteks tuleb jooksu võll vahetada või uued rattad panna,” tõdes Uspenski. “Õnneks on meil kaks kuldsete kätega meest Siim ja Viki, kes loodetavasti jõuavad festivali ajaks 15-20 ratast korda teha.”

Küsimusele, kui palju rattaid Orissaare avastajate jaoks üldse kokku tarvis oleks, vastas Uspenski, et mida rohkem, seda uhkem. “Suvel käib ju Orissaares väga palju turiste,” põhjendas Uspenski. “Kõik inimesed autoga sõita ei soovi, ent jalgsi igale poole ju ei jõua. Rattaga jaksab aga päevas vähemalt viisteist kilomeetrit läbi sõita.”

Kes soovib, et tema kasutuna seisev ratas saaks uue elu, võtku ühendust Merle Antsoniga Facebookis või Siim Hiieväliga (tel +372 5650 3646).

Print Friendly, PDF & Email