Bussijuhi joobetunnused läksid maksma 200 eurot

Jaanuarikuus kõrvaldati Kuressaare linnaliini bussi roolist juht, kellel tuvastati joobetunnused. Saare maavalitsus määras bussifirmale lepingu rikkumise eest leppetrahvi 200 eurot.

2. jaanuaril toimus Kuressaares Pihtla tee ja Kullerkupu tänava ristmiku lähedal politseioperatsioon “Kõik puhuvad”, mille käigus kõrvaldati roolist ATKO Liinid OÜ-le kuuluva bussi juht. Tegu oli linnaliini sõitva bussiga ning intsident tekitas liinil järgnevate peatuste teenindamises 30-minutilise hilinemise. Talutavaks hilinemiseks on lepingus märgitud 3 kuni 6 minutit. Rikkumise eest määras Saare maavalitsus Atko Liinid OÜ-le 200 euro suuruse leppetrahvi.

Ajal, mil puhumisaktsioon käis, märkas Saare maavalitsuse ametnik ATKO Liinidele kuuluvat bussi Isuzu Turqouise tee ääres seismas ja seetõttu paluti bussifirma esindajatelt e-kirja teel selgitust, miks buss tee ääres seisis.

Bussifirma esimeses vastuskirjas märgiti, et asjaga tegeletakse. Alles 5. jaanuaril teatas Atko Liinide esindaja maavalitsusele, et buss seisis tee ääres, kuna juht oli roolist eemaldatud joobetunnuste kahtluse tõttu. Sama info oli Saare maavalitsuseni juba varem jõudnud ning sellega seoses esitati juhtunu asjaolude selgitamiseks ametlik järelepärimine nii Atko Liinidele kui ka politsei- ja piirivalveametile.

Kuigi lepingus ei ole toodud otseseid punkte, mis taolisi olukordi käsitleks, on maavalitsusel õigus sõiduplaanis oleva bussiliini marsruudi mittejärgimise, veo peatamise või busside liikluse muutmise korral nõuda vedajalt leppetrahvi kuni 200 eurot.

Print Friendly, PDF & Email