VIDEO JA GALERII: Gerli Gull ja Liisel Nelis tekitasid kuldses mängus närvikõdi

ESIMESED: Liisel Nelis (vasakul) ja Gerli Gull said ihaldatud Saarte mängude kulla. Foto Raul Vinni

Kuigi Gerli Gull ja Liisel Nelis olid Gotlandil toimuvatel Saarte mängudel naiste rannavolle finaalis otsustavas geimis juba oma edu mahamängimas, suudeti siiski Menorca paar Kralikova – Ruiz Bravo 2:1 häälekate Saaremaa fännide toel alistada.

Otsustavas geimis jäid saarlannad küll 0:2 taha, kuid Liisel Nelise servidest saadi ette 13:7 ja kui Gerli Gull tegi seisuks 14:9 tundus, et võit ongi käes. Paraku lasti vastasel oma fännide toetusel veel väike hoog üles võtta ja seis muutus isegi ärevaks, kuid mänguvõit vormistati siiski numbritega 15:12. Võit ja selleni jõudmine läks nii emotsionaalseks, et tõmbas nii mõnelgi silma niiskeks.

“Me ei hakanud võitu kartma, lihtsalt oli vaja ka vastastele veidi närvikõdi tekitada,” rääkis Liisel Nelis. Gerli Gull tunnistas samas, et väikeseks pabinaks läks lõpus kindlas eduseisus korraks küll.

Finaal ise arenes vahelduva eduga. Esimeses geimis kulges tasavägine kohtumine kuni seisuni 19:19. Kuigi Gerli Gulli rünnaku järel juhiti veel 20:19, kuulus paremus Menorca naistele 22:20. Teises geimis haarasid Saaremaa neiud kohe initsiatiivi, kui asusid juhtima 3:0, 5:1 ja 16:13 ning võitsid geimi 21:18.

“Väga oluline võit, sest tegime selle nimel kõvasti trenni,” tunnistas Liisel Nelis. “Eesti meistrivõistlused läksid meil küll natuke nihu, sest saime seal neljanda koha. Nüüd siis rehabiliteerisime selle. Mängudeks ettevalmistudes jooksime, mängisime ja tegime Mändjalas jõudu ja nii see tuleb, kui näed vaeva.”

Samas põhiturniiril samadele naistele kaotati ja juba siis lubati taaskohtuda finaalis. “Me oleme noored ja uljad, võtsime finaalis selle, mis enne võtmata jäi,” oli Liisel Nelis enesekindel.

“Määravaks sai vaim ja tahtejõud. Olime küll väsinud, aga sisendasime endale, et ei ole väsinud ja fännid aitasid meid palju,” lisas Gerli Gull.

Print Friendly, PDF & Email