Tiirimetsa tähistab juubeleid (2)

Tiirimetsa koolimaja saab peagi 80-aastaseks, kohalikul koolielul täitub seejuures aga koguni auväärne 190. aasta. Mõlemat tähtsündmust tähistatakse kooli kokkutulekuga.

FOTO: Andrus Raun

Piduliku sündmuse puhul on Tiirimetsa kooli saal läbimas põhjalikku värskenduskuuri. Remondiraha tuli Kohaliku Omaalgatuse Programmist Tiirimetsa kodukultuuriseltsile Küünal, kes kokkutuleku korraldab.

Tiirimetsa koolimaja ajaloolise saali renoveerimiseks saadi programmist 1956 eurot ja Salme vald toetas ettevõtmist omalt poolt 4000 euroga. “Kokkutulekuks saab kõik valmis,” kinnitas Salme vallavolikogu esimees Andrus Raun, kes kohaliku ajaloo huvilisena samuti kokkutuleku organiseerimisel kaasa aitab.

Eelmine kokkutulek toimus sealkandis viis aastat tagasi, kui tähtpäeva puhul sai välja antud raamat “Tiirimetsa koolimaja – 75”. Siis osales kokkutulekul üle 200 endise õpilase ja õpetaja.

“Loodame muidugi rohket osavõttu, sest kuni 1988. aastani, kui kool suleti, on siit hariduse saanud kaugelt üle tuhande inimese,” märkis Raun.

Seekordne kokkutulek toimub järgmise nädala laupäeval ehk 8. juulil ja algab tunnike pärast keskpäeva. Selleks on kõik Tiirimetsa kunagised õpilased, õpetajad ja teised töötajad oodatud oma vanasse koolimajja. Kõigile pakutakse kohapeal meelelahutust ja kehakinnitust.

Et kokkutulekust osa võtta, tuleks tasuda 5-eurone osavõtutasu hiljemalt juba 1. juuliks kodukultuuriseltsi Küünal arvele EE031010602007963004, selgitusse märkida “kokkutulek” ja kelle eest tasutakse. Tasuda saab kokkutulekul osalemise eest muidugi ka kohapeal sularahas, aga ladusama korralduse huvides oleks soovitav end siiski eelnevalt registreerida.

Print Friendly, PDF & Email