Karl Patrick Lauk sõitis end U23-klassi Eesti meistriks

Eesti maanteeratturite meistrivõistlustel krooniti 170 kilomeetri pikkuses grupisõidus U23-vanuseklassi meistriks Karl Patrick Lauk, kes oli koos eliitklassiga toimunud võistlusel kokkuvõttes viies.

“Kui aus olla, siis väga rahule ei jäänud,” tunnistas Lauk. “Ise pean seda veidi vaimuvaeseks sõitmiseks, kui tuled viiendana üle joone, aga saad poodiumi kõrgeimalt astmelt läbi käia. Oli võidusõit ja võitja oli see, kes esimesena üle joone tuli. Samas tuleb aga tõdeda, et see kuld oli minu tolle hetke olukorras siiski parem kui mitte midagi ja uhke on ikka mõnel sõidul sinimustvalget kanda.”

Lähtel startis kolm tosinat ratturit – sealhulgas kogu Eesti maanteeratturite eliit, kelle hulka kuulusid ka saarlased Mihkel Räim ja Karl Patrick Lauk. Favoriidid, Katjuša-Aplecini profitiimis sõitev Rein Taaramäe, endine Cofidise´i rattaproff Gert Jõeäär, Alo Jakin Prantsusmaa Auber 93 profiklubist, käesoleva aasta eraldistardi meister Silver Mäoma, Martin Laas, Eestimaa velotuuri üldvõitja Karl-Patrick Lauk ja Karl-Arnold Vendelin sõitsid peagrupist ära juba sõidu algfaasis.

Tiitlikaitsja, Israel Cycling Academy proff Mihkel Räim oli algselt samuti jooksikute grupis, kuid vajus tagasi peagruppi. Liidrite edu kasvas aga seitsmele minutile. Viimasele ringile läks kuueliikmeline grupp koos ning siis ründasid Alo Jakin ja Gert Jõeäär ning viimane jäi finišiheitluses peale.

“Tegelikult tundsin ennast päris tugevalt ja julgen arvata, et jõu poolest oleksin olnud kindlasti võimeline ka eliidi kulla peale sõitma,” märkis alla 23-aastaste ratturite meistrisärgi pälvinud Karl-Patrick Lauk, kes edestas Silver Mäomad.

“Kahjuks hakkasid aga siiani teadmata põhjusel poolteist ringi enne lõppu nii vastikud krambid ja arvasin, et minu sõit on kohe tehtud. Siis hakkasin lihtsalt hoidma nii, et krampe vältida ja suutsin vaevu kontakti hoida. Finišisirgel lõi mõlemad reiepealsed krampi, aga suutsin õnneks ära kannatada.”

Laugu sõnul tehti lõpus lihtsalt selektsioon nii, nagu pidi. “Krampide tõttu pidin lihtsalt Silverit jälgima, kuna tõenäosus eliidi kulda püüdma minnes krampe saada oli nii suur, et oleksin sellega kõik maha mänginud,” rääkis rattur, lisades, et hing oleks ikka rohkemat tahtnud, aga ju siis ei olnud sel aastal veel nii mõeldud.

Print Friendly, PDF & Email