GALERII: Kihelkonna avatud hoovid

 

METSA TALU PERENAISED Autor: Anzelika Toll 

Jaanilaupäeval, 23. juunil avasid Kihelkonna ja selle ümbruse majapidamised esmakordselt oma hoovid. Külalistele pakuti häid maitseid, vahvaid tegevusi ning oli võimalus osta ka teise ringi kaupa.
Huvilistel tuli vaid varuda sularaha ja jaanilaupäeva hommikul Kihelkonnale sõita ning seal juhatasid edasi juba suunavad viidad.

“Uskumatult palju rahvast käis, väga- väga palju oli lastega peresid,” märkis Kihelkonna alevikus oma hoovi huvilistele avanud Mare Kurvits, lisades, et pakkusid nii kõhutäidet kui ka jaanilaupäeva sauna ning lastele väga meeldisid jänesed, kanad, kalad tiigis ning isegi koer sai suure tähelepanu osaliseks. Kurvitsate pere on seda meelt, et kindlasti peab seda üritust kordama.

“Sülla talus oli kõige popim sõit hobusel,” ütles Liise Kukk, lisades, et järjekord ei tahtnud kuidagi lõppeda. Väga hästi läksid ka kodumaasikad isetehtud vahvlikoonuses.

Kihelkonnal, Mustjala maanteel avatud hoovist käis nelja tunni jooksul läbi umbes 80 inimest. Pererahva sõnul oli kõige populaarsem toit vanaema tehtud traditsiooniline pannileib värske salatiga ja perenaise tehtud mahlsed marjamuffinid salajase koostisosaga.
“Oli tore näha, et meie hoovi ja kohvikut tuldi vaatama lähedalt ja kaugelt; käisid sõbrad, tuttavad, naabrid, kohalikud ja suvitajad,” sõnas Katrin Heinam, lisades, et ilm oli suurepärane hoovikohviku pidamiseks ning nad tegid oma pere lemmik hommikusööke ja kooke, mis külalistele väga maitsesid ja paljud imestasid pika ja tervisliku menüü üle ning soovitasid lausa kohvikut pidama jäädagi.

Kihelkonna alevist viie kilomeetri kaugusel oma koduvärava külalistele avanud Nõmme talu hoovikohvikul läks samuti hästi ning tee neile leidis üles väga palju külastajaid, kes tulid jäätisekokteili nautima ning proovisid nii soolaseid kui magusaid küpsetisi.

Ka Pajumõisa küla Metsa talu rahvas jäi päevaga igati rahule. Pererahva sõnul oli see igati tore ettevõtmine, mis tekitas omajagu põnevust. “Ei osanud ju keegi prognoosida, et kas ja kui palju inimesi üldse tuleb,” lausus Annnika Allak, mainides, et nad olid meeldivalt üllatunud, et neid paksu metsa vahelt üles leiti. Tänama peab tema sõnul ilmataati, kes külastajate rohkust kindlasti suurendas ning nende arvamuste seast jäi kõlama lause, et hoovid oleksid võinud olla avatud terve päeva, et oleks kauem jõudnud nautida iga koha omapära. Toredaid inimesi jagus ka talu fotonurka. Metsa talu rahvas loodab, et kõik külastajad jäid rahule.

“Tänu imeilusale päevale käis meie hoovist läbi umbes 200 inimest, kes said osa kohvikust, kirbukast ja meie pere loomade silitamisest,” kirjeldas Lümanda maanteel oma hoovi avanud Eveli Ait, lisades, et kohvikus pakkusid nad maheveise burgereid, hot doge, pannkooke ja erinevaid magusaid kooke ning quiche. Kirbukal said huvilised osta riideid, jalanõusid, kotte jne. Kõik lapsed said paitada küülikuid, kanu ja kõigi erilist lemmikut, perekoer Vaikutit.
“Eriline menu oli burgeritel ja ka pannkookidel, aga samas otsa said kõik pakutud toidud ning hoovi sulgemine lükkus tunnikese edasi, kuna külastajaid oli nii palju,” märkis perenaine, kelle sõnul kuulsid nad külastajatelt palju kiidusõnu seesuguse ettevõtmise eest ja paluti ikka järgmine aasta jälle hoovid avada.

” Me ei osanud elusees oodata nii suurt huvi meie avatud hoovide päevale, et järgmine aasta peab kindlasti nii ägedat üritust kordama,” kinnitas Ait, lootes, et Kihelkonna on nüüd nii mõnegi inimese jaoks tore koht, kuhu ikka ja jälle tahaks tagasi tulla!

Avatud hoovide päeva korraldasid inimesed, kes kuuluvad MTÜ Kihelkonna TIOKi. Selle ühingu kaudu on juba palju toredaid üritusi ja ettevõtmisi Kihelkonnal läbi viidud, mis on aktiviseerinud elu Kihelkonnal ning loodetavasti pikemas perspektiivis toovad rohkem inimesi Kihelkonnale elama.

 

Print Friendly, PDF & Email