Pisikesed linlased said sünnikirjad

Eile olid Kuressaare kultuurikeskusse vastuvõtule oodatud kõige väiksemad linnakodanikud koos vanematega.

RÕÕMUS POISS, iseloomustavad väikese Geor Atso isa Risto ja ema Maarja Selder oma pisipoega.
Irina Mägi

Üks, kes eile linnavalitsuselt sünnikirja sai, oli tänavu 22. aprillil sündinud Geor Atso Selder. Isa Risto Selderi sülest ümbrust uudistavale väikemehele paistis nähtu meeldivat – naeratus lõi poisi näo särama. “Ta on meil üldse rõõmsameelne ja rahulik laps,” tähendas ema Maarja Selder. “Vajadusel oskab muidugi kõva häält ka teha,” märkis isa Risto.

Vanemad tunnistasid, et pojale nime panekul oli üksjagu vaidlemist. “Kuna onu ja vanaonu on mõlemad Andresed ehk Atsid, siis sai pojale sarnane nimi – Atso,” rääkis Maarja. “Nime Geor nuputasime ise välja.”

Kui emale on Geor Atso esimene laps, siis Ristole teine – peagi kahekuuseks saaval mehehakatisel on ka 11-aastane poolvend. Isa sõnul oli suuremal pojal väikevenna sünni üle hea meel. “Lobisevad omavahel ja paistavad teineteisest hästi aru saavat,” rääkis ta.

Päevakangelase Geor Atso vanemate hinnangul on Kuressaare laste kasvatamiseks hea koht. “Suures linnas Tallinnas me küll elada ei tahaks,” kinnitasid Maarja ja Risto.

Peresid kostitasid väikese kontserdiga Laine Sepa viiuliõpilased Kuressaare muusikakoolist. “Uuringute põhjal eelistavad beebid muusikat jutule – nii et, kallid emad, laulge oma lastele!” soovitas Laine Sepp.

16. märtsist 5. juunini registreeriti Kuressaares 31 lapse – l4 tüdruku ja 17 poisi sünd.

Lisaks sünnikirjale ja meenele linnavalitsuse poolt saavad tänavu sündinud pisikesed linlased raamatukogult kingiks raamatu.

Print Friendly, PDF & Email