Randvere tööõppekeskuse uudised

Vahepeal on sombune ja talvine kevad vahel olnud ega ole saanud mahti kirjutada, mis meil põnevat toimunud.

Kuressaare päevakeskuse ja Randvere tööõppekeskuse inimesed ning väikesed koolivaheajalised.
Ludmilla Siplane

Üks suur uudis on see, et meie liiklusprojekt oli menukas ja edukas ning viimasel päeval küsiti järgnevate samalaadsete ürituste kohta. Võtaks siis mõne sõnaga kokku, kuidas meil läks. Osalejaid oli kokku 22–28 inimest, neist 11–16 last ja 12–16 täiskasvanut.

Koolitus toimus kummalegi rühmale eraldi ja viimasel matkapäeval said rühmad liidetud. Koolituse sisuline pool seisnes kohalike laste ja täiskasvanute koolitamises liikluses nii jalgratturi kui ka jalakäijana. Koolitajaks oli pikaaegse rattakoolituse kogemusega Anne Nelis. Meelis Juhandi Kuressaare politseist käis meil rääkimas ohtudest liikluses. Koos Annega aitas ta läbi viia ka platsisõitu, mis oli väga põnev kogemus.

Ahto Aulik ja Anne Nelis enne rattamatka meelde tuletamas, kuidas liikluses käituda.
Marina Skljarenko

Järgmistel kordadel osalesid ka Kaisa Nurm ja Ahto Aulik Kuressaare politseist, kes aitasid samuti läbi viia nii platsisõitu kui ka rattamatka. Märkimata ei saa jätta ka maanteeameti panust, sest nemad toetasid meid turvavahenditega ratturitele ja jalakäijatele. Lisaks andsid ka lugemismaterjale osalejatele. Paberite ja kirjatarvetega toetas meid Kaseoru OÜ.

Projekti üks osa oli jätkusuutlikkuse tagamiseks Agamina OÜ liiklusohutuse mängu ostmine, et edaspidi saaksime ka omakeskis ja Suur-Randvere küla üritustel seda kasutada. Mäng meeldis osalejatele ja oleme seda ka oma tegevustes majasiseselt kasutanud.

Projekti rahastuse saime KÜSK-i kogukondliku turvalisuse 2016. aasta maakondlikust toetusvoorust. Leiame, et projekt on õnnestunud ja meie piirkonnale vajalik. Täname veel kord kõiki toetajaid, lapsi ja lapsevanemaid, kes aitasid ürituse kujundada just selliseks, nagu see oli.

28. mail oli meie majas üks pidu ja pillerkaar. Meie küla laulumemmed pidasid oma ansambli Ergud 6. sünnipäeva. Külla olid kutsutud külalised – MTÜ Pimedate Tugikeskus Hariner koos oma eestvedaja Kaia Nõlvakuga ja seltskonnatantsurühm Marleen. Mängiti kitarri, klaverit ja löödi tantsu.

Soovime Randvere tööõppekeskuse poolt veel kord palju õnne ja täname, et olete meiega.

14. juunil käisid meie majas külas sõbrad Kuressaare päevakeskusest. Kuna muid tegemisi on olnud palju, siis nüüd nägime jälle üle pika aja ja taasnägemise rõõm oli suur. Mängisime külaväljakul mängu “Reis ümber maailma”, kus üks liikus oma mängunupuga edasi ja teised veeretasid suurt täringut. Ühiselt lahendati mõistatusi, mis olid peidus mängulaual.

Pärast õpetasime meie sõpradele ka liiklusmängu ning küsisime küsimusi ja mõistatusi liiklusest. Lõpetuseks vaatasime Triinu kokkumonteeritud videot rattamatkast.

Täname kõiki külalisi ning kohtume ikka veel ja jälle!

Marina Skljarenko, Sirje Kiier , Ludmilla Siplane
MTÜ Randvere Tööõppekeskus

Print Friendly, PDF & Email