Terve elu on koos elatud

Nasva jõe kaldal veedavad oma vanaduspõlve Orvi-Estia ja Aleksei Laid. Kooselatud aastad võtavad nad kokku tagasihoidlikult: “Kuidagi on saanud ikka ära elada.”

SILM PEAL: Estia arvates on põnev vaadata, kuidas rahvas Nasva jõel ussi leotab. Aleksei hoiab parema meelega toimuval pilgu peal magamistoa aknast.
MAANUS MASING

Orvi-Estia (80) ja Aleksei (85) abiellumisest on samuti juba 60 aastat möödas. Alles hiljuti tähistasid nad seda tähtpäeva pereringis. Kuid ületähtsustada nad seda numbrit ei taha. Teineteisega ollakse lihtsalt nii harjunud. “Terve elu on koos elatud, mis siin ikka rääkida,” arvab Aleksei.

Nende pulm oli tagasihoidlik. Kohal olid vaid vanemad. Aleksei oli siis paarikümneaastane ja Estia mõni aasta noorem.

Kaluriametit pidanud mees jõudis nooruses Atlandil heeringapüügil käia. Merekoolis ta käinud pole – meri ise õpetas ameti selgeks. Hiljem jäi ta rannapüüki. “Kakupaadi ja lappajaga said püüsed sisse viidud ja hiljem neid vaadatud. Vastuvõtupunkt oli siinsamas Nasval ja vahel olid vastuvõtulaevad isegi meres,” selgitab ta.

Kes millal merele läheb

Lapsest saati tuttavat kaluriametit Aleksei raskeks ei pidanud. Meest heeringapüügilt koju ootava Estia aeg kulus poja eest hoolitsemisele…

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email