Ega sõrmus paari pane!

Kihelkonna vallas Üru külas elavad Agnes ja Sulev Vasur on kõik need 60 briljantset abieluaastat koos hakkama saanud ilma traditsiooniliste sõrmusteta.

OH NEID AEGU: Pildialbumit lapates tunnistavad Agnes ja Sulev, et ei mäletagi täpselt, kas suutis uhkes mundris sõdurpoiss koolitüdrukule silma jääda või jäi sõdurpoisi pilk neiul pidama.
MAANUS MASING

Agnes (82) ja Sulev (86) tähistavad oma briljantpulma selle aasta 2. novembril, mil olid nende pulmad. See oli päev pärast Agnese sünnipäeva ja pulmad peeti nende kodus.

Külalisi oli paari mäletamist mööda ligi sadakond. Nagu Saaremaal tavaks, kestis pidu ikka mitu päeva jutti. Selle ajaga jõudsid mandrilt tulnud noormehed isegi viie kilomeetri kaugusele jäävasse naaberkülla eksida ning sealt juhatati väsinud mehed pulmamajja tagasi.

Aeg oli kaubasaamise poolest nii keeruline, et Agnesel ja Sulevil ei olnud isegi sõrmuseid. “Siiamaani ei ole. Ega sõrmus paari pane!” tõdeb Sulev. Pulmakingiks said nad kelli, serviise ja isegi voodipesu.

Oma kooselu alguseks peavad nad siiski 9. juulit, mil nad tutvusid. Noored kohtusid Paides. Agnes õppis siis veel keskkoolis, Sulev teenis aga aega mereväes, laevaremondi väeosas. Paidesse saadeti madrused hoopiski metsatööle. Täpsemalt lund rookima ja teed tuisu eest kaitsvaid kuuseokstest lumeväravaid ehitama, sest tehas vajas puitu…

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email