Maru-Kati avas Orissaare kadakate vahel kohviku (9)

Maru mahedikurullide looja pani Orissaares oma kodumaja taga hoovis püsti kohviku, kus kadakate vahel miljöö nautijaile ja suve ootajaile tervislikku kõhutäidet serveeritakse.

REIPAL SAMMUL: Oma koduhoovikohvikus varustab „marude ema“ Kati Käbin külalisi tervislike smuutide ja maiuspaladega.
MAANUS MASING

Nagu sügisel tuleb seeni pärast vihma, nii on praegune, pigem sügisele kalduv ilm Orissaares mere äärde kadakate vahele ühe kohviku “kergitanud”.

Kohviku n-ö päris püstipanija on aga rahva seas tuntud ka kui Maru-Kati ehk Kati Käbin, kes saarlasi ja mandrikaid tervislike ja mahedate marjarullidega varustab.

Plaan küpses talvel

Hoolimata sellest, et marjade kuivatamine ja rullikeeramine võtab täistööaja, leidus Katil piisavalt indu ja asjaarmastust, et 9. juunil oma koduhoovis kohvik avada, kus külalisi tervislike hõrgutistega kostitada.

“Kohvik on meil päris suur ja hea asukohaga, otse Kuivastu maantee ääres,” rääkis värske kohvikupidaja. “Toidu valmistamine käib majas sees, serveerimine ainult õues,” kõneles Käbin.

Tööjõuna on pereärisse sukeldunud Katil abiks ta oma õde Kertu ning 9-aastased kaksikud Krete ja Marii annavad tiimitöösse hea meelega oma panuse. Maru kohviku perenaine rääkis, et idee sel suvel midagi uut ja lõbusat ette võtta küpses korralikuks plaaniks juba talvel. “Sain kampa oma maailma parima õe ja idee hakkas jumet võtma,” meenutas Kati Käbin.

Nii saigi Orissaare kadakate vahel juuni alguseks valmis kohvik, kus pakutakse päevasuppi, salatit ja erinevate lisanditega pannkooke. Lisandina on valikus midagi igale maitsele – šokolaadi, vaarikaid, banaani ja halvaad.

“Sügavkülmas on ka jäätist, segame kokku smuutisid ja teeme ise limonaadi. Muidugi saab ka kohvi, teed ja midagi magusat põske pistmiseks,” kinnitas kohviku perenaine.

Maherullide sünnilugu

“Seda kõike saab nautida varju all või õhkdiivanitel külitades.”

Kohviku avamise peamiseks ajendiks olid aga Maru mahedikurullid, mida on nüüdseks valmistatud üle kahe aasta.

Sama hoovi peal asuvas majas käibki Maru maiustuste tootmine ja huvilised võivad avatud aknast vabalt sisse piiluda, saamaks tootmisprotsessist lühitutvustust.

Kati Käbin on alati lahkesti valmis rääkima, millest ja kuidas vähe teistsugused „kommid“ rulli või pulga otsa saavad, ja kellel huvi tulla kambakesi, saab etteteatamise peale ka grupiga tootmise telgitagustesse pilgu heita.

Kohvikukülastajad on Orissaare uhiuude söögikohta kogu suve jooksul oodatud esialgu neljapäevast pühapäevani alates kella 12-st.

Print Friendly, PDF & Email