Varas süütas Tibu (VIDEO)

Pühapäeva varahommikul üritas noormees Kuressaare kesklinnas autot ärandada, kuid juhtmete vale ühendamise tõttu süttis sõiduk põlema.

VIDEO: Laur Vatsfeldt.

“Kuulsin, kuidas auto täiel pöördel akna all töötas, mul oli aken lahti,” rääkis Tibu-nimelise VAZ 21063 omanik Kauri Päästel Saarte Häälele.

“Sain inimese veel roolist kätte. Õnnelik õnnetus oli, et keegi tegelikult suurelt viga ei saanud. Ma sain küll veidike põletada, aga pole hullu. Proovisin lihtsalt päästa, mis päästa annab,” sõnas auto omanik.

Politsei sai 11. juuni varahommikul kell 6.01 politsei teate, et purjus noormees askeldab auto kallal ja üritab sõitma minna. Kui politsei kibekiiresti kohale jõudis, oli auto esiots leekides.

Alkoholijoobe tunnustega 19-aastane mees üritas võõrast sõiduautot VAZ 21063 juhtmeid ühendades käivitada, kuid ühendas süüteluku juhtmed valesti ja tekitas tulekahju, mille kustutasid kohale saabunud päästjad. Roolist tabatud süüdlane öelnud, et pidas võõrast autot oma sõbra sõidukiks ja tahtis sinna magama minna.

Omanik ütles, et autol oli küll liikluskindlustus, kuid see ilmselt kahjusid ei korva. “Auto ostsin talvel, aga olen poolteist kuud saanud sõita sellega. Eelmise auto müüsin nädal aega tagasi maha ja olen nüüd mõnda aega jalamees,” rääkis Päästel.

“Oleme nüüdseks omavahel rääkinud ka. Ta pakkus, et korvab kahjud kas siis uue auto näol või läheb vana taastamisse. Mees on ise väga viks ja viisakas,” märkis Päästel.

Kuressaare politseijaoskonna piirkonnavanem Meelis Juhandi ütles, et juhtunu osas alustati kriminaalmenetlust.

Print Friendly, PDF & Email