Haiglas opereerivad mandri kõrvatohtrid (1)

Pealinna kõrva-nina-kurguarstid teevad alates maikuust Kuressaare haiglas päevakirurgilisi lõikusi.

Ida-Tallinna keskhaigla tohtrid Mare Kalvet, Piibe Laane ja Erik Luht opereerivad nina vaheseina probleemide korral, teevad kuulmekilede paratsenteesi ja šunteerimist ning eemaldavad lastel adenoide.

“Kuna doktor Anneli Põld loobus Kuressaares opereerimast, jäi aasta algusest maikuuni lõikustesse vahe sisse,” tõdes SA Kuressaare Haigla juhatuse liige Märt Kõlli. “Kui sellest dr Kalvetile rääkisime, pani ta kokku meeskonna, kes hakkavad Kuressaares lõikusi tegema. Nüüd püüame süsteemi uuesti tööle saada.”

ITK kõrva-, nina- ja kurguhaiguste keskuse juhataja Mare Kalveti sõnul käib Tallinnas kõrva-nina-kurguarstide juures palju saarlasi. “Meil on selle üle väga hea meel, et saame neile pakkuda kvaliteetseid uuringuid ja ravi oma haiglas,” ütles Kalvet.

Missuguseks kujuneb pealinna tohtrite töögraafik Kuressaare haiglas, on tema sõnul aga veel vara rääkida. “See projekt on alles väga algusjärgus ja mis sellest edasi saab, ei oska ma praeguse seisuga veel öelda,” ütles Kalvet.

Märt Kõlli sõnul tehakse Kuressaares lõikusi kord kuus. Piibe Laane opereerib Kuressaare haiglas patsiente tuleval nädalal, 19. ja 20. juunil.

Lõikustele suunamiseks on tarvis kõrva-nina-kurguarsti konsultatsiooni, tohtri juurde pääseb aga perearsti saatekirja alusel.

Print Friendly, PDF & Email