Filmi “Klassikokkutulek 2” tegevus toimub Saaremaal (9)

MTÜ Visit Saaremaa ja Taska Film OÜ vahel allkirjastati leping, mille alusel toimub suur osa filmi “Klassikokkutulek 2 – Pulmad ja matused” tegevusest Saaremaal.

VÕTTEMEESKOND: režissöör René Vilbre näitab Kahtla kabelis, kuhu tuleb kirst. Režissööri esimene assistent Liina Tiido ja operaator Mihkel Soe on temaga päri.
MAANUS MASING

Võtted toimuvad juulis ja augustis ning film esilinastub tuleva aasta veebruaris Kuressaare Linnateatris. “Klassikokkutuleku” esimene film osutus väga populaarseks ja on tõusnud taasiseseisvusaja vaadatuimaks kodumaiseks kinofilmiks.

MTÜ Visit Saaremaa tegevjuht Ergo Oolup selgitas, et enam kui pool filmi tegevusest leiab aset Saaremaal ning see on Kuressaarele ja kogu Saaremaale väga arvestatav reklaam. “Oleme kindlad, et tänu menukomöödia “Klassikokkutulek” teisele osale jõuame Saaremaa tutvustamisega väga paljude inimesteni.” MTÜ Visit Saaremaa toetab filmi rahaliselt ja Saaremaa turundamise eesmärgil eraldas Kuressaare linnavalitsus MTÜ-le selleks 25 000 eurot.

Linnapea Madis Kallase sõnul on tegu kaalutletud otsusega. “Kui minult küsiti võimaliku koostöö kohta Eesti vaadatuima filmi järje tegemiseks Kuressaares ja Saaremaal, ei saanud seda võimalust kasutamata jätta. Lõpliku kindluse sain pärast seda, kui olin filmi teemal suhelnud kümmekonna valdkonna eksperdi ja ettevõtjaga.”

Ettevõtja ja MTÜ Visit Saaremaa volinik Toomas Leis tõstis “Klassikokkutuleku” juures esile kaks tema jaoks olulist aspekti: “Esiteks on iga tegevus, mis toob Saaremaale positiivset tähelepanu ja on ajas kestvam kui üks nädalavahetus, väga tervitatav, ning tegemist saab olema ju eeldatavalt väga vaadatava filmiga. Teiseks meeldib mulle ka, kui meie omavalitsus Saaremaa väljaspool tutvustamisega jõulisemalt tegeleb ja julgeb ka veidi ebatraditsioonilisemaid kanaleid kasutada.”

Filmi produtsent Evelin Soosaar-Penttilä tundis heameelt, et koostöö on hästi sujunud ja ka linnavalitsuse poolt on filmile hoogu antud. “See on juba legendaarsetest eesti komöödiatest näha, et kui Saaremaa on sees, siis nalja ikka saab,” tõdes Soosaar-Penttilä, lisades, et Saaremaa ise annab filmile juurde suvist helgust.

“Klassikokkutuleku” teises osas korraldavad Mart (Mait Malmsten) ja Andres (Ago Anderson) sõber Toomasele (Henry Kõrvits) meeldejääva poissmeesteõhtu, mis on stardipauguks pöörasele roadtrip’ile (automatkale) täis piinlikke äpardusi, sarmikat kohmakust ja katastroofilisi otsuseid. Stsenaariumi kohendab Eesti oludesse taas Martin Algus, režissöör on René Vilbre ja produtsent Taska Film.

Esmaspäeval ja teisipäeval on võttegrupp Saaremaal potentsiaalsete võttepaikade väljavalimiseks.


Otsitakse taustanäitlejaid

23.-28. juulini filmitakse Saaremaal järge mängufilmile „Klassikokkutulek“. Kõigil, kes tahavad selles ajavahemikus mõnel päeval taustanäitlejana filmivõtetest osa saada, tuleb filmi tegijatega ühendust võtta ning saata oma foto ja andmed. Filmimine toimub Kuressaares, Kaarma kirikus ja Sõrve külastuskeskuses. Lisainfo: 5332 7860/johanna@stellar.ee.

Print Friendly, PDF & Email