Noorte õnneks on Anneli

NOORUSLIK NOORTEJAAMA JUHT: Pallimeri, spinnerid ja muud noortele meeldivad vidinad ei ole Anneli Meistersonile sugugi võõrad.
Foto: MAANUS MASING

Töö noortega on põnev ja sunnib ajaga kaasas käima, leiab Anneli Meisterson, Kuressaare Noortejaama värske juhataja.

“Lastena mängisime ikka kooli, aga kui küsiti, kelleks ma saada tahan, siis õpetaja sealt küll vastuseks ei tulnud,” meenutab Anneli lapsepõlve, mis möödus Kaalis. Tema isa Uno Varik oli seal koolidirektor ja ema Helju Varik matemaatikaõpetaja. “Elasime õpetajate majas, kus ümberringi oli veel õpetajaid,” lisab Anneli naeratades. Nii arvaski ta toona, et kool küll see koht ei ole, kus ta kunagi tööle hakkab.

Noorte õnneks läks teisiti. Esmalt hakkas Anneli Kaali kooli huvijuhiks ja seejärel kandideeris samale ametikohale Kuressaare gümnaasiumis, kus töötas ligikaudu 15 aastat. Hiljem oli ta maavalitsuses noorsoonõunik ja nüüd on juba üle kuu toimetanud Kuressaare avatud noortekeskuses Noortejaam.

“Kui oled ühe töökoha peal hästi kaua, siis mingil hetkel…” otsib Anneli mõtlikult õigeid sõnu, et selgitada, mis on pannud teda edasi liikuma. “Minu meelest, kui minnakse uude töökohta, siis tavaliselt võetakse kaasa mingi missioon,” jätkab ta.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest

Print Friendly, PDF & Email