Martin Vesbergile fotokonkursi esikoht

AUHINNA VÄÄRILINE: Laste ja noorte kategooria I koha töö “Öös on asju”.
Foto: MARTIN VESBERG

Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilane Martin Vesberg võitis fotokonkursi “Metsik linn” laste ja noorte kategoorias nii esimese kui ka kolmanda koha auhinna.

Esikoha tõi Martin Vesbergile foto “Öös on asju”, kolmanda koha preemia aga ülesvõte nimega “Uue elu algus…”. Üldkategooria võitis Remo Savisaare valuline foto hukkunud luigest.
Võitjad kuulutati välja eile Tartus toimunud loodusfestivalil. Konkursile laekus kokku 312 fotot 151 autorilt, neist 79 fotot laste ja noorte kategoorias.

Tartu ülikooli loodusmuuseumi ja Eesti Loodusmuuseumi korraldatava fotokonkursi “Metsik linn” peamine eesmärk on juhtida inimesi rohkem märkama loodust ja elurikkust linnaruumis.

Žüriiliikme Margot Saksoni sõnul oli hea meel näha, et inimesed võtsid konkursi eesmärki tõsiselt ja mõtestasid seda, mida läbi kaamerasilma nägid. “Tööde hulgas oli nii imekauneid kaadreid kui ka väga valusaid ülesvõtteid,” sõnas ta.

Fotosid hindas žürii koosseisus loodusemees ja fotograaf Rein Kuresoo, loodusnäituste kuraator Lennart Lennuk, kujundaja Margot Sakson, fotograaf Sven Zacek ning kujundaja Eve Valper.

Print Friendly, PDF & Email