Projekt Living Legends ehk Hingestatud Lood

8.–14. mai töötas Orissaare gümnaasiumi 7. klass koos rahvusvahelise kogemusega mentoritega.

Projekti käigus kogusid õpilased kodukohast pärimuslugusid, lindistasid ja animeerisid neist omakorda nüüdisaegsed lood, mida oma lastele ühel päeval edasi jutustada. Põneva töö käigus tuli rakendada eesti keele ja kirjanduse, kunsti-, tööõpetuse, ajaloo- jt tundides omandatud teadmisi ja oskusi, mis aitasid õpilastel mõtestada õpitu vajadust kindla töö teostamisel.

Lisaks animeerimisele õppisid noored ennast väljendama nii inglise kui ka kehakeeles, sest mõtteid tuli vahetada lisaks eesti keelt kõnelevatele õpetajatele ka nendega, kelle koduriigiks Ecuador, Colombia või hoopiski Saksamaa.

Töö, mida õpilased tegid, aitas neil aru saada sellest, kuidas sünnivad multifilmid ning kui palju pühendumist ja vaeva nõuab väikese filmi loomine. Projekti osalejate tööruumid olid Orissaare noortekeskuses, filmide esilinastus ja projekti lõpetamine toimus Orissaare kultuurimajas. Loomulikult täname Kinobussi meest Mikk Randa ja Triin Arvat SAK-ist, tänu kellele projekt meieni jõudis, ning kõiki lahkeid inimesi, kes projekti teostumiseks oma panuse lisasid.

Mis selle nädala jooksul toimus ja mis projekti järgmistes peatuspaikades ees ootab, saab lugeda kodulehelt www.livinglegendsproject.org, http://www.livinglegends­project.org/.

Hilde Kurg, OG õppealajuhataja

Print Friendly, PDF & Email