Orissaare gümnaasium – ettevõtlik kool

Meie kool on ühinenud ülevabariigilise ettevõtlike koolide võrgustikuga. Veebruaris toimunud ettevõtliku kooli standardi järgse hindamise kohaselt oleme eesmärgile üsna lähedal – õppeprotsessi hindamises oleme lausa hõbestandardi väärilised.

Allpool mõned näited ettevõtlikest tegevustest 2016/17. õppeaastal.

14. septembril organiseerisid 9. klassi õpilased 5. klassi õpilastele vanemasse kooliastmesse vastuvõtuks meeleoluka ürituse Maasilinnas. 21. septembrist alates toimuvad õpilasesinduse algatusel iganädalased kohvikukolmapäevad. Oktoobris edastasid rahvusvahelises teatrilaagris osalenud õpilased oma muljeid ja õpetasid mänge.

Meeleolukas oli kooli sünnipäeva tähistamine ja I veerandi viimane koolipäev: õpilased laulsid etteantud viisil laule, millele olid pidanud sõnad ise mõtlema. Seejärel söödi üheskoos õpilasesinduse valmistatud torti.

Novembris toimusid ajaloo- ja kirjandus- ning looduainete nädalad. Ajaloo- ja kirjandusnädalal korraldas 11. klass kaas­õpilastele maastikumänge. Loodusainete nädalal kuulasime külalislektoreid, vaatasime Matsalu loodusfilmide festivali (2015) parimaid filme, uudistasime abiturientide korraldatud näitust jne.

16. novembril toimus 10.–12. klasside karjääripäev – õppereis Tallinna. Külastati AS-i Peri, Solo Sokos Hoteli ja Solo Sokos Hotel Estoriat, KUMU muuseumitunde.

17. novembril toimusid algklasside töötoad koos lapsevanematega. Sadakond osalejat läbis kuus erinevat töötuba.

Jaanuari lõpus toimus koolis talendinädal: kleepsukavandi konkurss, klassidevaheline musamäng, jäljendamisvõistlus. Saara Väli jäädvustas talendiõhtu 2017 lõuendile.

3. veebruaril toimus 5.–6. klassi projekt Kuutsemäel, õppereis oli lõimitud erinevate õppeainetega.

Eesti kirjaniku ja Tartu mänguasjamuuseumi rajaja Tiia Toometi 70. sünnipäeva puhul korraldasid algklassid veebruaris vanade kooli- ja mänguasjade näituse.

7. klass kirjutas taotluse kooli ettevõtlikkust edendavate projektide fondi, et külastada Tallinnas teatrietendust “Prints ja kerjus”. Suurema osa reisikuludest kattis klassi eelnev ettevõtlik tegevus, puudujääv osa sai rahastuse kooli fondist.

30. märtsil toimus 7. klassi lavaõhtu: õpilaste korraldatud oli nii kahetunnine kontsert, kohvik kui ka kogu reklaam ning piletimüük.

9. mail tähistasime koolis Euroopa päeva, programmi mõtlesid läbi ja korraldasid 10. klassi õpilased. 8.–11. maini osales 7. klass rahvusvahelises projektis Living Legends. 17. aprillist 12. maini õppisid meie koolis Eesti-sisese keeleõppe­programmi pilootprojekti raames vahetusõpilased Narva Soldino gümnaasiumist.

Juunis sõidavad meie kooli õpilased Saksamaale Ruhri mängudele.

 Ülevaate koostanud direktor Marjana Prii

Print Friendly, PDF & Email