Kärla muusikakool lõpetas õppeaasta

Kärla muusikakooli pere, ees lõpetajad Mark Erik Kesküla, Eva Sõmmer, Mikk Nahkur.
Foto: Virge Varilepp

29. mai õhtupoolikul kogunes muusikakooli pere Kärla põhikooli aulasse, et tõmmata joon alla 23. õppeaastale. Aastale, mis oli täis tööd ja tublisid tegusid, kuid mille sisse mahtus kindlasti ka palju rõõmsaid hetki, ilusaid ja ülevaid muusikalisi elamusi.

Et käimas on laste ja noorte kultuuriaasta, tuli meilgi lisaks argipäevastele toimetustele ette valmistada ja seejärel ka ette kanda üsna mitu kontsertkava. Esinemiskutseid tuli palju ja mõnele pidime kahjuks ka ära ütlema. On ju teada, et muusikakooli noored on aktiivsed igal alal, olgu see siis sport, kunst või tantsimine, ning leida kõige selle kõrvalt aega lisaproovides osalemiseks on kui mitte võimatu, siis keeruline igal juhul. Siinkohal tahan tänada põhikooli juht- ja õpetajaskonda, kes meie toimetustesse igati mõistvalt suhtusid.

Kus siis esinemas käisime? Vanu traditsioone jätkates viisime jõulurõõmu Sõmera Kodu rahvale. Lisan siia, et olulise osa jõulukavast õppisime selgeks pillilaagris, mis toimus sedakorda Kihelkonna koolis ja oli järjekorras juba seitsmes.

Tillukesi vallakodanikke tervitasime Nasva klubis toimunud beebipeol, kus sel aastal tuli meie noortel muusikutel esmakordselt lisaks kontserdinumbritele teha ka nn taustamuusikat (nagu presidendi vastuvõtul või midagi taolist). Laste- ja noorte kultuuriaasta avakontserdi andsime Kihelkonna koolis ja meie kandleansambel esitas oma kava juba 15. korda toimunud Orissaare kandlepäeval.

Uue kontserdipaigana tuli sel aastal meie ellu Saaremaa Valss, kus meid suure rõõmuga tervitati ja kuhu meid esimesel võimalusel ka tagasi oodatakse. Kõige kaalukam ja vastutusrikkam oli kindlasti esinemine Lääne-Saare valla sünnipäevapeol Kärla spordihoones. Siinkohal tahan tänada meie kultuurijuhti Virget, kes meile sellise võimaluse andis.
Aastasse mahtus põnevaid sündmusi aga veelgi. Meie kooli seitsmel õpilasel oli projekti “100 saarlast Eesti Laulul” raames võimalus osaleda Tallinnas Saku suurhallis toimunud Eesti Laul 2017 finaali proovis. Sõitu Tallinna toetas Saaremaa Rotary klubi eesotsas Villi Pihliga. Suur-suur aitäh neile selle eest!

Märgilise tähendusega oli sel aastal meie jaoks ansambel Lõõtsavägilased. Oktoobrikuus esinesid “vägilased” koolikontsertide programmi raames Saaremaal Mustjala koolis. Sel kontserdil olime tänulikud kuulajad. Aga nüüd, mõned päevad tagasi, kui lõõtsapoisid taas siinkandis, täpsemalt Kihelkonnal, kontserti andmas olid, sai nendega ka lava jagatud. Meie karmoškapiiga Astrid mängis kontserdi alustuseks-soojenduseks mõned pillilood ja siis esitati koos Lõõtsavägilaste repertuaarist tuntud “Röövlilugu”. Elamus oli igatahes vägev, meie kõigi jaoks.

Veel enne, kui saime hakata nautima kauaoodatud suvepuhkust, seisis meil ees esinemine Saaremaa laste folklooripäeval, mis toimus 1. juunil Kärla pargis ja kandis nime “Mina koa”. 29. mai õhtu peategelased olid aga vaieldamatult meie kolm lõpetajat, kel seljataga seitse aastat õpinguid muusikakoolis – Mark Erik Kesküla, Eva Sõmmer ja Mikk Nahkur. Palju õnne lõpetajatele ja nende peredele!

Õppeaasta on kohe-kohe läbi! Olge tänatud, meie vahvad õpilased, lugupeetud lapsevanemad, südikad õpetajad, suuremeelsed toetajad ja fännid! Suur ja soe tänu vallamajja ja koolimajja!

Ilusat suve ja rõõmsa kohtumiseni sügisel!

Imbi Kolk

Print Friendly, PDF & Email