Saaremaa noortebändide festivali võitis Islanders

MÄRKIMISVÄÄRNE ARENG: Festivali korraldaja Siim Metsmaa leiab, et bändi Islanders areng on olnud märkimisväärne ja see tõi neile võidu. Pildil on esiplaanil Teet Land ja trummide taga Sander Lindmäe. Foto: SIIM METSMAA

Kümnendal Saaremaa noortebändide festivalil pälvis nii grand prix´ kui ka publiku lemmiku tiitli Saaremaa soul metal bänd Islanders.

“Eks me oleme aastate jooksul nii palju arenenud, et ootasime ise ka rohkemat,” ütles Saarte Häälele Islandersi solist ja kitarrist Teet Land. Festivalil osales 2014. aastal asutatud Islanders kolmandat aastat järjest. Bändi koosseisu kuuluvad veel kitarrist Jakob Saare, trummar Sander Lindmäe ja bassimängija Ekke Kaarel Rand.

Teet Land märkis, et eelkõige on Saaremaa noortebändide festival pakkunud neile võimaluse esineda. “Kuna meie stiil on selline, mida massidele eriti ei mängita, siis tuleb igast esinemisvõimalusest kinni võtta,” selgitas ta ja lisas, et muidugi on tore saada ka auhindu ja tunnustust. Võiduga kaasnes pääs üle-eestilise konkursi Noortebänd poolfinaali. Seal ootab Islandersi ees teinegi Saaremaa bänd – To’ko. Viimane läbis poolfinaali pääsemiseks edukalt demovooru.

Festivalidel ja kontsertidel esitab Islanders ainult oma lugusid. “Koos kirjutame neid. Keegi tuleb ideega letti ja siis hakkame arendama,” lausus Teet Land. Tema sõnul on bändil 12 lugu, mida kõik liikmed valdavad, ja umbes viis pala on arendamisel. Laulud on inglise keeles.

Nii nagu noortel ikka, on unistused suured. “Ikka tahaks ju tuuritada USA-s ja teha Tokyos laivi,” sõnas Land. Ta lisas, viidates bändi sees valitsevatele meeleoludele ja bändi ümbritsevatele inimestele, et praegusel hetkel tundub talle, et Islanders võibki kuhugi jõuda. Mõningaid raskusi valmistab bändile asjaolu, et kaks liiget elavad Tartus. Sellest hoolimata saadakse kuus mõned korrad ikka kokku, et proovi teha. “Me tahaks ikka arvata, et võtame tõsiselt seda asja,” kinnitas Land.

Ansambleid osales tänavusel Saaremaa noortebändide festivalil kuus. Lisaks Islandersile astusid 2. juuni õhtul Kuressaares Raiekivi säärel üles Scarlet Tallinnast, Rutiin Raplast ning Saaremaalt veel Sitaharakas, Bloody Bicycle ja Three Thousand­ Reasons. Facebooki lemmiku tiitli pälvis Rapla bänd.

Žüriis olid Kuressaare avatud noortekeskuse Noortejaam vabatahtlik Itaaliast Andrea Tomasini, linnavalitsuse noorsootöö spetsialist Marii Kõrgesaar, aktiivne noor muusik Carlos Liiv ja vabariikliku festivali Noortebänd korraldaja Kristine Kebbinau.

Korraldaja Siim Metsmaa sõnul tekkis plaan korraldada juubelifestival suurejoonelisemalt ja õues juba mullu. Nii koliski festival oma tavapärasest asukohast ööklubis Privilege Raiekivi säärele. Lisaks lükati toimumisaeg maist juunikuusse, et soojem oleks. “Selle soojema ilmaga läks, nagu läks,” tõdes Metsmaa. Nimelt kujunes sajune ja tuuline ilm suureks probleemiks.

“Alustuseks oli juba lava püstitamine tunduvalt keerulisem, kuna see peab olema täielikult tuulekindel,” rääkis Metsmaa. Seetõttu venis festivali algus ja korra kaaluti ka siseruumidesse kolimist. Lõpuks saadi lava siiski püsti ja ka tuul vaibus, kuid kehva ilma tõttu oli publikut ikkagi suhteliselt vähe.

Positiivsema külje pealt tõi Metsmaa välja, et esindatud olid tänavu küllaltki eripalgelised muusikastiilid, pungist popi ja rokini välja. Esimest korda festivali ajaloos pidid lavale jõudma ka räpparid, kuid paraku teatasid nood vahetult enne heliproovi loobumisest.

Tuleval aastal Saaremaa noortebändide festivali tõenäoliselt ei tule. “Kahjuks on nii, et mida aasta edasi, seda rohkem peab korraldaja bändide kokkusaamiseks vaeva nägema,” tõdes Metsmaa, lisades, et bändi tegemine ei ole enam nii populaarne kui varem. “Ootame ja vaatame, mida tulevik toob,” ei välistanud Metsmaa siiski võimalust, et mingi hetkel äratatakse festival taas ellu.

Print Friendly, PDF & Email