Saarlane Brita Laht pürib teadustalendiks

Sel kevadel Saaremaa ühisgümnaasiumi 11. klassi lõpetav Brita Laht jõudis Maxima konkursi “Tulevikutalent” finalistide hulka.

Brita Laht tegi uurimistöö Maxima komposteeruva tärklist sisaldava kilekoti materjali ning kolme uudse LDPE ja tselluloos-stearaadi komposiidi anaeroobsest lagunemisest aktiivmudas. Keemiahuviline saarlane kuulub kolme finalisti hulka teadustalendi-kategoorias, kus tunnustatakse täppisteaduste valdkonnas – matemaatikas, programmeerimises, joonestamises, füüsikas, keemias, bioloogias ja loodusõpetuses – silma paistnud noori. Kokku on konkursil neli kategooriat, lisaks teadustalendile kultuur, sport ja ettevõtlikkus.

Kõigi kategooriate esimene, teine ja kolmas koht kuulutatakse välja tänasel tunnustusüritusel Energia Avastuskeskuses. I koha võitja saab stipendiumiks 1500 eurot, II koha omanikule antakse 1000 eurot ja III koha pälvinule 500 eurot.

Žürii võtab otsuse tegemisel aluseks sellised kriteeriumid, nagu kandidaadi iseloomuomadused, anded ja saavutused, ambitsioonikus ja pühendumus, aktiivsus ja vastutustundlikkus ning õppeedukus.

5.–12. klassi õpilastele mõeldud konkursil kandideeris 313 noort, kelle seast valiti välja 12 finalisti.

 

Print Friendly, PDF & Email