Politsei nädalavahetuse ülevaade: joobes juhid ja võõra vara lõhkumised

Nädalavahetus kujunes politsei jaoks küllaltki töiseks. Pühapäeva lõunase seisuga tuli patrullidel teenindada 45 väljakutset.
Kuressaare politseijaoskonna patrullitalituse juhi Matis Sikku sõnul andsid tooni rahurikkumised peamiselt õhtusel või öisel ajal, kus vali muusika või joobes inimeste lärm ja käitumine häiris kolmandaid isikuid. Kainenema oli põhjust toimetada siiski ainult üks isik.
“Murettekitav oli sel nädalavahetusel ka nende väljakutsete rohkus, kus teatati politseile joobes juhtidest, teisalt on see indikaatoriks, et politseid usaldatakse ja koostöös kogukonnaga on joobes juhtide tabamine efektiivsem,” märkis Sikk, täpsustades, et kätte õnnestus neist saada neli juhti, kellest kolm olid kriminaalses joobes.

Nädalavahetusel toimus ka mitmeid võõra vara kahjustamisi.

Reede hommikul teatati politseile, et Mustjala vallas on mitmel karjääritöödeks kasutatud masinal lõhutud aknaklaasid. Politsei on lõhkujad kindlaks teinud ning alustatud on väärteomenetlust.

Laupäeva päeval teatati, et Kuressaare linnas olevas kolemajas on omaniku tahte vastaselt sees käidud ning on lõhutud juurdepääsu takistamiseks paigaldatud tõkked. Politsei tuletab meelde, et kellegi valdusesse sisenemine saab toimuda ainult valdaja või omaniku loal ning vastasel juhul on tegevus karistatav. Politsei on alustanud juhtumi osas väärteomenetluse.

Laupäeva õhtul vajati abi Lääne-Saare vallas, kus majaperemees keeldus laskmast alkoholijoobes tuttavat enda eluhoonesse. Kuna 37-aastane mees ei andnud alkoholijoobe tõttu enda tegevusele aru, siis lõhkus isik majja
sissesaamiseks ära aknaklaasi ja ukse. Politsei toimetas mehe arestikambrisse kainenema ning alustas väärteomenetlust.

Print Friendly, PDF & Email