Mida suvel teha?

Käes on 1. juuni, mis lisaks lastekaitsepäevale seostub ka suve alguse, puhkuse ja rohkema vaba ajaga. Kuidas sisustada suvine aeg turvaliselt ja meeldejäävalt? Järgnevalt on välja toodud laagrid ja suvised ettevõtmised lastele ja noortele Kuressaares ja lähiümbruses.

SUVI ALLES ALGAB: Linnavalitsus soovib lastele ja noortele tegusat suve ja head lastekaitsepäeva!
KURESSAARE AVATUD NOORTEKESKUS

Kuressaare on laste- ja noortesõbralik linn ning tänavune aasta, mis on ülevabariigiliselt kuulutatud laste ja noorte kultuuriaastaks, on meie linna laste ja noorte jaoks toonud mitmeid positiivseid võimalusi. Mõni kuu tagasi sai noortekeskus uued ruumid bussijaama hoones, kuhu on vaba aega veetma oodatud kõik noored. Hiljuti renoveeriti lisaks linna mänguväljakule Smuuli skeitpark ning siinkohal kutsume harrastajaid üles parki hoidma ja sama tegema ka endaga – kasutage ka skeitpargis turvavarustust, nagu teete seda rattaga liigeldes.

Suvele antakse stardipauk 2. juunil kell 14 Raiekivi säärel, kuhu on oodatud kõik noored, et pidada koolilõpu-piknikku “Turvaliselt suvesse”, millele järgneb Saaremaa X noortebändide festival, kus astuvad üles nii kohalikud kui ka mandrilt tulnud bändid. Osalemine on tasuta, võta piknikukorv ja sõbrad kaasa ning saame kokku Raiekivi säärel!

Terve suvi toimuvad Nasva rannas laste ja noorte purjelauatreeningud. Trennide peamine eesmärk on purjelaua algõppe andmine, aga ka mereohutuse/kultuuri jagamine, füüsilise vormi parandamine, aerulaua algõpe ja palju muud. Trennid toimuvad 2–3 korda nädalas, ja tasu on 60 eurot kuu (terveks suveks registreerudes 150 eurot 3 kuud). Võimalik on võtta nii personaalseid kui ka grupitreeningud/koolitusi ning rentida varustust. Infot saab kodulehelt www.saaremaasurf.ee ja e-meili teel: info@saaremaasurf.ee.

Noortejaam kolib suveks randa. Ranna noortekeskus avab uksed 9. juunil ja on lahti 4. augustini. See tähendab teisipäevast reedeni sportlikke mänge, käelisi tegevusi, külalisi ja õpitubasid. Laenutatakse rulluiske, rattaid jm spordi- ja vaba aja veetmise inventari. Kogu tegevus on tasuta! Ranna noortekeskus on avatud ka Kuressaare merepäevadel 10.–12. augustil. Rohkem infot
www.kuressaare.ee/noortekeskus ja telefonil 45 55 802.

Kaitseliidu Saaremaa maleva noorkotkad ja kodutütred korraldavad 12–16-aastastele noortele tasuta suvelaagri 9.–11. juunil Karujärvel. Väljastpoolt tulijatel peab kaasas olema täiskasvanud inimene, kes nende eest vastutab. Info telefoninumbril +372 50 67 169 või raivo.paasma@kaitseliit.ee.

Eesti jalgpalliliidu ja Rimi jalgpalli suvelaagrid 6–12-aastastele poistele ja tüdrukutele toimuvad Kuressaares 12.–16. juunil ja 7.–11. augustil Vuti tänava staadionil. Varasem kokkupuude jalgpalliga pole oluline. Suvelaagrid pakuvad noortele eelkõige lõbusaid treeninguid ja jalgpalliga seotud mänge, peatreener on Jan Važinski. Laagri tasu on 80 eurot. Info ja registreerumine kodulehel http://jalgpall.ee/rahvajalgpall/suvelaagrid.

Saaremaa surfikool korraldab noortelaagreid läbi suve, esimene vahetus alustab 19. juunil. Laagrivahetustesse oodatakse noori vanuses 8–13 eluaastat. Toimuvad nii päevased (79 eurot) kui ka ööbimisega (189 eurot) laagrid. Rohkem infot leiab kodulehelt http://www.mandjalasurfclub.com/ ja telefonil +372 55 643 893.

Saaremaa Spordikool pakub suvel 7–10-aastastele lastele võimalust osaleda sportlikes suvelaagrites, mis toimuvad 3.–7. juulil ja 7.–11. augustil. Registreerimine algab kolm nädalat enne laagrivahetust ehk vastavalt 12. juunil ja 17. juulil. Tegevus toimub iga päev kl 11–16 väljas või spordikeskuses. Lõunat pakutakse Kuressaare spordikeskuse kohvikus, lisaks tervislik oode. Lisainfo tasu jm kohta leiab kodulehelt saaremaaspordikool.ee/uritused-ja-sarjad/laste-suvelaager või tel 56 619 713, Kadri Pulk.

Tot-u-lol-gog-e sos-e-i-kok-lol-mom-a! Eriti salajane teadaanne: Pst! Anname ülima saladuskatte all teada, et Lossi Detektiivide Salaselts tegutseb ka sel suvel! Juba on alustatud uute salaseltsiliste kirjapanekuga. Kuna sellesuvised seiklused on täitsa hoopis puhta uued ja tõotavad tulla veelgi põnevamad, siis oodatakse taas seiklema ka neid, kes juba eelmisel aastal Lossi Detektiivide Salaseltsi liikmeks said. Meisterdetektiivid, kiirustage! Infoks emadele ja isadele: lastelaager on kahes vahetuses: 3.–6. juulil ja 1.–4. augustil kell 10–16 oodatakse 7–10-aastaseid lapsi. Laagrimaks on 50 eurot lapse kohta, päevas on üks söögikord. Info ja broneerimine: Jürje Koert, jyrje@muuseum.tt.ee.

3.–14. juulini tegutseb noortemalev. Sel aastal saab tööd kuni 45 noort vanuses 13–18 eluaastat. Malevas osalemiseks tuleb kandideerida kuni 5. juunini, saates CV ja motivatsioonikirja e-postil noortemalev@gmail.com. Tööd tehakse Kuressaare linna allasutustes ja eraettevõtetes. Maleva lõpetab laager 14.–15. juulil. Rohkem infot kodulehelt http://www.kuressaare.ee/noortekeskus/malev/, Facebookist: Kuressaare Noortemalev, ja telefoninumbril +372 53 442 683, Liis Lõo.

Kõik teed viivad laagrisse – Kaarma laagrikeskuses Nõmme külas toimuvad ööbimisega laagrivahetused: 3.–7. juulil 7–9-aastastele, 10.–14. juulil 10–12-aastastele, 17.–21. juulil 7–9-aastastele, 24.–28. juulil 10–12-aastastele, 31. juulist 4. augustini 7–9-aastastele, 7.–11. augustil 13-aastastele ja vanematele. Laagri kavas on sportlikud ja lõbusad mängud, võistlused, surf, matkamine, üllatused. Laagri maksumus on 60 eurot. Registreerumine lõpeb kaks nädalat enne vastava vahetuse algust. Lisainfo ja registreerimine: noortekeskused@laanesaare.ee, Marie Köster, +372 58 240 871, Merle Simmer +372 53 012 355.

Saaremaa kunstistuudios toimuvad 3.–31. juulil laste suvised kunstikursused, kuhu on oodatud kõik lapsed, kellel huvi isetegemise vastu või kes tahavad midagi uut kogeda ja õppida. Esmaspäevast neljapäevani toimuvad erinevad kunstitegevused. Kursuse tasu on väikelastele (üks akadeemiline tund) 5 eurot ja suurematele lastele (kaks akadeemilist tundi) 10 eurot. Kursused toimuvad Saaremaa kunstistuudios Lossi 5 Kuressaares. Info ja registreerimine: info@kunstistuudio.ee, tel 45 33 748, +372 51 16 740, www.kunstistuudio.ee.

Minu Tantsukool korraldab kooliealistele tantsulastele (1.–5. klass) kahepäevase laagri 13.–14. juulil ja lasteaiaealistele linnalaagri 15. juulil. Rohkem infot saab e-posti teel laura@minutantsukool.ee.

Juba 11. korda toimub Kuressaares kitarrilaager, seekord 14.–19. augustil Saaremaa ühisgümnaasiumis. Laagri eesmärk on õpetada loomingulist ja avatud lähenemist muusikale ning pakkuda uusi ideid ja inspiratsiooni kõikidele kitarrihuvilistele. Vanuse- ja mänguoskuse piiranguid ei ole. Juhendajad on Marek Talts, Karl Laanekask, Jaak Sooäär, Raul Ojamaa, Erko Niit ja Laura Junson, Paul Daniel, Marti Tärn, Andre Maaker. Laagri tasu alates 135 eurost. Rohkem infot ja registreerimine kodulehel http://kitarrilaager.kuula.ee/, kontakt: kitarrilaager@gmail.com.

Elamustuur Laste Vabariik sõidab suvel mööda Eestit ja tähistab koos lastega peagi saabuvat Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva. Laste Vabariik liigub ringi uhke haagisautoga ning ühendab endas teatri, mängu ja töötoad. Laste Vabariik tegutseb Kuressaares Raiekivi säärel koostöös Kuressaare merepäevadega 11. ja 12. augustil kella 12-st 18-ni, Valjalas 10. augustil kell 11–15 ja Muhus 13. augustil kell 11–16. Kogu Laste Vabariigi programm on tasuta.

Kuressaare linna lapsevanem, kellel on raskusi laagrikoha eest tasumisega, võib esitada Kuressaare linnavalitsuse sotsiaalosakonda sissetulekust sõltuva sotsiaaltoetuse avalduse (http://www.kuressaare.ee/uus/13305/), et taotleda laagrikoha maksumuse osalist kompenseerimist. Lisainfo: Kadi Nellis, kadi.nellis@kuressaare.ee, tel 45 50 559.

Ilusat ja turvalist suve!

Marii Kõrgesaar,
noorsootöö spetsialist

Print Friendly, PDF & Email