Võrkpalliunistus on täitumas

Saaremaa võrkpallimeeskond koos parimate saarlastest mängijatega asub sügisel suure tõenäosusega võitlema Eesti ja Baltikumi kõrgeimate tiitlite nimel.

KAS TULEVIK? Linnade Karikal on saarlased alati edukad olnud. Järgmisel aastal võivad Alari Saar, Kevin Saar, Helar Jalg, Andris Õunpuu (seljaga) ja Hindrek Pulk juba koos meistrisarjas medali nimel heidelda. Selgus tuleb lähiajal.
Irina Mägi

Saarlased on kulda ja karda võitnud erinevates Eesti meeskondades. Plaan koondada oma parimad pojad ühiste lippude alla Saaremaa meeskonda on idanenud juba aastaid. Tahe ja materjal on olemas olnud, kuid puudu on tulnud rahast.

Nüüd on kohalikud ärimehed õlad ja mõtted kokku pannud ning unistus oma meeskonnast kõrgseltskonnas saab teoks. “Sellel teemal on ennegi kokku saadud ja teemat arutatud, kuid alati on kõik jäänud raha taha,” rääkis projekti vedav Toivo Alt. “Mõni aeg tagasi võttis minuga ühendust üks hea sõber. Ta ütles, et vaatab võrkpallimänge ja intervjuusid annavad mehed, kes räägivad Saare murrakut. Nii tegi ta ettepaneku saarlased koju tuua.”

Toivo Alt ei soovinud sõbra nime avalikustada ja rõhutas, et tähtis on asjaga edasi liikuda. Samas püütakse raha juurde leida ja praegu on kohalike sponsorite toel miinimum koos. “See on täpselt nii suur, kui on Eestis medalile tulnud meeskondade eelarve,” märkis Alt, kes konkreetset summat välja ütlema ei soostunud.

Korraliku ja konkurentsivõimelise esinduse eelarveks kuluks minimaalselt 150 000 kuni 200 000 eurot hooajal.

Tähtajatu projekt

Saaremaa spordis rahaga kiita olukord ei ole ja nüüd kardetakse, et kui kõik võimalikud sponsorid on kaasatud võrkpallimeeskonna taha, siis teistele toetust enam ei jagu. Toivo Alt ei osanud öelda, kas nii juhtub.

“Meie huvi on võrkpall,” märkis ta. “Saaremaa on läbi aegade olnud see koht, kus on võrkpalli mängitud. Saarlased on tulnud Nõukogude Liidu meistriks, Euroopa juunioride meistriks ja Eesti meistreid ei jõua kokku lugedagi. Igas meeskonnas on saarlasi ja alles hiljuti tulime me Linnade Karika võitjaks. On olemas traditsioonid ja aeg on selline, kus tuleb võistkond kokku saada.”

Aldi sõnul on projekt tähtajatu. Praegu on miinimumfinantsid olemas kolme aasta peale, aga eesmärk on tunduvalt pikaajalisem. Sportlikud eesmärgid on jõuda kõigil turniiridel medalitele ja karikatele. “Kui me esimeseks ei tule, siis pole see veel maailmalõpp, aga medalile võiksime pürgida,” lausus ta.

Toivo Alt ütles, et meeskonna nimeks saab ilma nimesponsorita Saaremaa ja ta usub, et esiliigas mängiva samanimelise meeskonnaga segadust ei teki. “Eks me arutame need asjad siin omavahel läbi ja püüame võrkpalliringkonnad ühendada,” sõnas ta. “Peame hakkama liikuma ka selles suunas, et alt tuleks noori võrkpallureid peale, kes leiaksid ka mänguvõimalusi esiliigas ja siis juba meistriliigas. Ettevõtmine peab olema süsteemne.”

Eestis mängivate Hindrek Pulga, Siim Põlluääre, Siim Ennemuisti, Kevin Saare, Alari Saare, Andris Õunpuu, Karli Alliku, Denis Losnikovi, Helar Jala, Karlis Mesila, Johan Vahteri, Villu Vahteri, Mihkel Tanila, Keith Puparti, Ragnar Kalde ja Mart Targema ühiste lippude alla koondamisel moodustuks tõhus jõud, mis on võimeline mängima meie piirkonna tiitlitele.

Prioriteet on saarlased

“Läbirääkimistega olema jõudnud nii kaugele, et suure tõenäosusega moodustavad üle poole meeskonnast saarlased,” rääkis Toivo Alt. “Minu esimene ja kindel prioriteet on, et võistkond hakkab baseeruma Saaremaal. Eesmärk ei ole mitte ainult esindusmeeskond, vaid pilt on laiem. Tahame püramiidi alt võimalikult laiaks venitada.”

Meeskonna komplekteerimiseks on kaardistatud kõik Saaremaa mängijad ning kõigi potentsiaalsete mängijatega on praktiliselt räägitud ja enamikuga on suuline kokkulepe saavutatud. Lähiajal hakatakse juba lepinguid sõlmima.

Saarte Hääl rääkis eelmisel hooajal Rakveres pallinud Siim Põlluäärega. “Kui tingimustes kokkuleppele jõuame, siis on see muidugi minu esimene valik Eestis,” kinnitas Põlluäär. “Saaremaa meeskond on alati saarlaste unistus olnud ja oleks uhke tunne oma saart Baltikumis esindada.”

Põlluäär lisas, et kui saarlased tulevad kasvõi osaliselt koju mängima, siis mõjuks see teistele meeskondadele arvestatavalt.

Räägitud on ka Selveris mänginud Mihkel Tanilaga. “Otsust ma teinud ei ole. On veel teisi klubisid, kes on samuti minust huvitatud,” ütles Tanila ja lisas, et väga palju oleneb sellest, kes oleks nõus Saaremaal mängima ja kes treeneriks tuleb.

Peatreeneriga on läbirääkimised Aldi sõnul lõpusirgel. Kõige tihedamini on mainitud Rakvere meeskonna Balti Liiga võiduni viinud Urmas Tali nime. Toivo Alt nimedest veel ei räägi. “Koolipingist me meest ei võta, ikka kogenud ja meistriliiga meeskonda juhendanud treeneri,” kinnitas ta.

Alver Kivi, Raul Vinni

Print Friendly, PDF & Email