Metskülas plaanitakse alustada ekstraktitootmist

Leisi vallast pärit ettevõtja Ain Süld plaanib Metskülasse rajada tootmishoone lutserniekstrakti valmistamiseks.

Leisi vallale esitatud projekteerimistingimuste taotluses annab Luzerna OÜ juhatuse liige Ain Süld teada plaanist rajada Metskülla 750 m2 suuruse ehitusaluse pinnaga tootmishoone, kus hakatakse valmistama 10 aasta jooksul väljatöötatud eritehnoloogia alusel lutserniekstrakti. Luzerna OÜ alustas mahelutserni kasvatamist aasta tagasi ja turu nõudlus on andnud ettevõttele kindluse tootmishoone rajamiseks ökoloogiliselt puhtasse keskkonda.

Ain Süld märgib vallale saadetud taotluses, et lutserniekstrakt on tervislik lisand toiduainete tööstusele (jäätis, karastusjoogid jne) ja tänapäeval väga vajalik rikkaliku loodusliku magususe, mineraalainete ja antioksüdantide sisalduse tõttu.

“Aitame selle tootega kaasa inimestele tervislikuma toidulaua kujundamisega ja perspektiivselt meditsiinilise meetme toodete väljatöötamisega ja arendustega nn looduslike ravisalvide, tinktuuride jne turule toomisega,” osutab Ain Süld, kelle sõnul on ettevõtte tooteportfellis üle 90 võimaliku toote, kus saab kasutada lutserniekstrakti.

Saarte Häälele Ain Süld oma äriplaani tutvustama veel ei soostunud. “Siin ei ole hetkel veel midagi rääkida, ainult plaanid,” lausus ta. “Räägime uuesti võib-olla aasta pärast.”

Mõni aasta tagasi ehitas Ain Süld Metskülasse veiselauda ja talle kuulub 30-pealine lihaveisekari, mida ta ise nimetab marginaalseks. “Selleks, et mu isakodu lihtsalt kokku ei kukuks, olen teinud sellise asja, et mul oleks põhjust Saaremaal käia ja mõningaid päevi seal veeta,” sõnas ta.

Print Friendly, PDF & Email