Päevakeskus elavdab eakate igapäevaelu

Eakate osakaal Eestis suureneb ja seda ka Kuressaares. Tänu päevakeskusele on linna eakatel oma koht, kus koos käia ja teenuseid tarbida, oma vaba aega veeta ja end mugavalt tunda.

Kuressaare Hooleanne on olnud peagi juba aasta aega linna hallatav hoolekandeasutus. Asutuse eesmärk on osutada eakatele, puuetega inimestele, toimetulekuraskustes isikutele ja peredele sotsiaalteenuseid nende toimetuleku säilitamiseks ja soodustamiseks. Päevakeskuses on võimalus süüa soodsate hindadega maitsvaid koduseid toitusid, pesta pesu, kasutada sauna, dušši, ilu- ja juuksuriteenust, erihoolekandeteenust ja avahooldusteenust.

Viimasel ajal on tehtud mitmeid muudatusi ja arendusi, et muuta teenused eakatele päevakeskuses kättesaadavamaks, mugavamaks ja sihtgrupile sobivamaks. Klientide tagasiside ja pakutavate teenuste kasutamise analüüsi tulemusena saab kinnitada, et Kuressaare Hoolekande teenuseid tarbivad kliendid on pakutavaga üha enam rahul ja soovivad päevakeskuses käia.

Edukalt toimib päevakeskuses koostöö majas tegutsevate eakate organisatsioonide Saaremaa Seeniormeeste Klubi MTÜ ja Kuressaare Pensionäride Ühendus MTÜ-ga, kes nõu ja jõuga kõigis tegemistes alati kaasa löövad. Koos mõeldakse, kuidas eakate igapäevaelu elavdada ning planeeritakse ja korraldatakse ühiseid üritusi, et pakkuda päevakeskuse majas sihtgrupile sobivaid tegevusi.

Kord kuus neljapäeval toimub juhataja ümaralaud, kus eakad ja teised, kes soovivad, saavad teha ettepanekuid päevakeskuse teenuste arendamiseks ja paremaks muutmiseks. Ümarlaualt saadud ettepanekutest on välja kasvanud mitmed huvitavad tegevused ja ringid, mis päevakeskuses edukalt tegutsevad – kangastelgedel kudumine, filmi pärastlõuna, laulureede, saskukursus, loovusring, kokaklubi –, erinevate loengute teemad ja ühisürituste ideed.

Alates selle aasta veebruarist on tööpäeviti päevasel ajal kuni kella 17-ni kõikidele eakatele päevakeskuse ringides ja loengutes osalemine tasuta. Loodan, et kõik huvilised leiavad neile sobivad tegevused, et kodust välja tulla ja oma eakaaslastega meeldivalt aega veeta.

Aastaringselt on päevakeskuses võimalik vaadata hobikunstnike, -fotograafide ja teiste ilutegijate kätetööd ning uued näitused avatakse pidulikult iga kalendrikuu alguses. Lisaks mitmekesisele huvitegevusele toimuvad erinevad loengud eakatele huvi pakkuvatel teemadel.

Hoolekande töötajatel on ka järgmiseks hooajaks mõtteid huvitavate ettevõtmiste ja algatuste osas, mida juba planeeritakse.

Suvine periood on päevakeskuses rahulikum, kuna mitmed ringid lõpetavad selleks hooajaks oma tegevuse, et alustada taas sügisel, kui jätkub huvilisi ja osalejaid. Aga tegutsemist jagub ka suvisesse perioodi, mõeldes eakatele, kellel puudub võimalus linnast maale kolida.

Kindlasti on ka suvel võimalik käia päevakeskuses söömas, sest sooja toidu söömise võimalust kasutavad eakad aktiivselt igal ajal. Eakatelt on tulnud palju kiidusõnu maitsvate ja odavate toitude, mitmekesise menüü ja meeldiva teeninduse kohta.

Kuressaare Hoolekandes on hea ja sõbralik õhkkond, kuhu eakad soovida tulla omavahel suhtlema ja aega veetma, õpetades üksteisele erinevaid oskusi, mida nad on elu jooksul omandanud. Alati on oodatud ettepanekud, et eakad leiaksid päevakeskuses neile meelepärast tegevust ja üritusi aastaringselt.

Kairit Lindmäe,
sotsiaalosakonna juhataja

Print Friendly, PDF & Email