Kuressaare Rohu lasteaed: Meie ka!

Jätkub laste ja noorte kultuuriaasta, mille tunnuslause on “Mina ka!”. Eesmärgiks on innustada lapsi kultuurist osa saama ja olla ise kultuuri loojateks.

Lasteaialaste omalooming on suuresti eneseväljendamine käeliste tegevuste kaudu ja koostöö erinevate kultuuriasutustega. Rohu lasteaia tore koostööpartner on juba aastaid olnud Saare maakonna keskraamatukogu ja seepärast valis lasteaed oma kevadise õppeaastat ja 60. juubeliaastat kokkuvõtva loovtööde näituse asukohaks justnimelt raamatukogu.

Nii võibki laenutusosakonna ruumidest ja akendelt leida kokku 174 loovtööd – autoriteks Rohu lasteaia lapsed, igalt lapselt üks töö. Kõige nooremal kunstnikul on vanust 1,4 aastat, vanemad on juba 7-aastased. Kõik, kellel huvi, saavad näituse “Lasteaia aastaring!” pilte vaadata maikuu jooksul.

Lasteaia kevad jätkub aga spordinädalaga (jooksupäev, pallipäev, hüppepäev, teatevõistluste päev, sõimerühmade spordipäev). Siis tuleb kunstinädal, kus lapsed meisterdavad liivalosse, joonistavad asfaldipilte jms, ning lõpuks jalutuskäikude ja matkanädal, mis päädib koolieelikute lasteaia lõpuekskursiooniga Viidumäele. Nädala lõpuni on lasteaia sisehoovis veel rohelaat, mis on küll tänavusi ilmastikuolusid arvestades tavapärasest tagasihoidlikum.

Ülemaailmset Euroopa päeva tähistasime kunsti vahetusnäituse kaudu Bosnia ja Hertsegoviina lastega. Koostööd vahendas saarlane Maire Lodi PostEurop´ist.

Kõik lasteaia 5–7-aastased lapsed Palderjani, Ristiku ja Võilille rühmast kinkisid ühe oma aasta jooksul valminud töödest kauge Banja Luka linna lastele. Lisasime infot Saaremaa, Kuressaare linna ja oma lasteaia kohta. Peagi saabus vastu saadetis sealsete laste töödega, mis on praegu näitusel lasteaia galeriis ning lähevad hiljem linnarahvale uudistamiseks raamatukogu ruumidesse.

Kui meie poolt läksid teele mitmesugused erinevates tehnikates tööd, kus kasutatud nii looduslikku kui ka taaskasutatavat materjali, nii guašše, värvipliiatseid, rasvakriite kui ka akvarelli, siis sealsete laste lemmikvahendid on värvipliiatsid, kriidid, vildikad. Tööd peegeldavad sealset elu-olu, nende laste kodulinna, loodust. Eile külastas Maire Lodi külalistega Sloveeniast ja Horvaatiast Kuressaaret, astudes sisse ka Rohu lasteaeda, kust näituse emotsioonid Banja Lukasse kaasa viiakse. Üks on aga kindel, olgu lapsed kaugelt Bosniast ja Hertsegoviinast või meie kodusest Kuressaarest, kunsti teha meeldib kõigile!

Lilijan Miller,
Rohu lasteaia vanemõpetaja

Print Friendly, PDF & Email