Pöide pärgas tegusaimaks naiseks Eine Järmuti

Pöide valla aasta tegusaima naise tiitli pälvis ettevõtja ja nelja lapse ema Eine Järmut.

TEGUSAIM NAINE: Nagu tema eelkäijad, nii sai ka Eine Järmut kingiks lillekimbu ja suure vaasi.
Maire Käärid

Aasta tegusaima naise tiitli saaja kuulutati Tornimäe rahvamajas välja eile pärast lasteaiamudilaste kontserti.

Tiitli nominente oli tänavu neli.

“Kõik on tublid ja aktiivsed naised,” kinnitasid nii vallasekretär Maire Käärid kui ka vallavolikogu külaelukomisjoni esimees Aili Juhkam. Mõlema hinnangul olid valimised üsna tasavägised – võitja selgitasid volikogu külaelukomisjoni liikmed alles teises voorus.

Juhkami sõnul oli Eine Järmutil kandidaadina palju plusse: Järmut on nelja lapse ema ja tegutseb koos abikaasaga kadakast suveniire ja tarbeesemeid valmistavad ettevõttes Artwood OÜ. Samuti teeb Eine Järmut usinasti sporti – ta on saavutanud auhinnalisi tulemusi kergejõustikus nii oma valla spordimängudel kui ka suurematel võistlustel. Harrastusnäitlejana lööb Järmut kaasa Tornimäe näiteseltsis ning osaleb innukalt valla üritustel ja ettevõtmistes.

“Eine on väga mitmekülgne ja silmapaistev inimene,” tõdes Aili Juhkam.

Pöide aasta tegusaim naine hõigati välja neljandat korda – esimest korda tehti seda 2014. aastal. Enne seda valiti vallas aasta ema, ent seda statuuti otsustati laiendada.

2014. aastal kuulutati tegusaimaks naiseks Tornimäe lasteaia asendusõpetaja, kahe lapse ema Ly Miil, 2015. aastal Kõrkvere külaseltsi eestvedaja Mari Pihl. Mullu pälvis aasta tegusaima naise tiitli Maret Kivi, kes hoolitseb Tornimäe kooli iluaia eest.

Print Friendly, PDF & Email