Maa-ameti arhiivi saabuvate planeeringute dokumendid nüüd ühes kaardirakenduses

Nüüdsest on kõigi maa-ameti arhiivi saabuvate planeeringute olulisemad dokumendid avalikkusele kättesaadavad samast kohast – maa-ameti planeeringute kaardirakendusest, seda sõltumata planeeringu asukohast või sellest, kas tegu on detail-, üld- või maakonnaplaneeringuga.

Detail-, üld- ja maakonnaplaneeringute olulisemad dokumendid kuvatakse nüüd ühtses süsteemis.

“Pikemas perspektiivis soovime jõuda rakenduseni, mis seob katastrisse kantud maatüki selle kasutamist reguleeriva kehtiva planeeringuga,” teatas maa-ameti peadirektor Tambet Tiits. Esimene etapp selle saavutamiseks on valmis.

Tänavuse aasta alguses pöördus maa-amet palvega kohalike omavalitsuste poole, et saada planeeringutega seotud dokumendid digitaalselt. Maa-ameti soov sai positiivse vastukaja ja see tegi võimalikuks alates 2017. aasta algusest saabunud planeeringute seletuskirjade, jooniste ja kehtestamise otsuste avalikustamise maa-ameti kaardirakenduses.

“See on riigis esimene katse koondada detail-, üld- ja maakonnaplaneeringute andmed ühte süsteemi kokku ning saada ülevaade planeeringutest halduspiiridest olenemata,” ütles maa-ameti geoinfo­süsteemide büroo peaspetsialist Maili Hirlak, lisades, et seni pakkusid vaid mõned omavalitsused võimalust saada ülevaade detailplaneeringutest kaardil.

Rakenduse kaardil on näha need detailplaneeringud, mida on maa-ametis menetletud või esitatud pärast kehtestamist katastritoimingute tegemiseks alates 1. jaanuarist 2017. Erandiks on omavalitsused, kes kasutavad X-GIS-rakendust oma registrina või tagavad oma registri andmete ajakohase edastamise maa-ametile.

Planeeringute lihtsamaks leidmiseks on täiendatud maa-ameti geoportaali planeeringute otsingut. Otsing võimaldab leida maakonna-, üld- ja detailplaneeringute infot ning pöörduda lisaks X-GIS-kaardirakendusele ka otse omavalitsuse registrisse või avada maa-ameti arhiivi dokumendid. Kaardivaates avanevad infopäringu nupu abil planeeringu üldinfo ja edasised viited.

Senine detailplaneeringute rakendus, kus asub vaid detailplaneeringute andmestik, on plaanis lähikuudel sulgeda. Seal olev info lisati X-GIS-i planeeringute rakendusse, mis koondas varem vaid üld- ja maakonnaplaneeringute andmeid.

Maa-amet

Print Friendly, PDF & Email