GALERII: Kalapüügivõistlus Lõve Lust 2017 (7)

 

Täna, laupäeval, 13.mail, kell 17 algas Valjalas võistkondlik kalapüügivõistlus Lõve Lust. Lastele ja noortele vanuses kuni 26 aastat mõeldud võistlus toimub Lõve jõe ääres Lööne silla vahetus läheduses.
“Pühi õngelt tolm, terita konksud, leia kaks sõpra ja tule kalale,” kõlas juba paar nädalat tagasi korraldaja ja eestvedaja Sille Lapi kutse.

Viiendat korda toimunud kalapüügivõistlusel Lõve Lust osales 9 võistkonda, nendest neljal õnnestus ka kala saada.

Kaur-Jaagup Lapp püüdis 22 kala, kuulus võidutiimi ja sai ka kõige pikema ja kõige suurema kala. Võidukateks olid veel Roomet Kaljuste ja Kiur-Juhan Lapp, kokku püüti 2,744kg kala.

 

Teise koha pälvisid Laimjala poisid: Sander Kask, Rando Nõmm, Raigo Rei, tulemuseks 0,583 kg kala.

 

Kolmas koht: Sten-Olle Rei (Laimjala), Helina Sagor (Kuressaare), Joonas Prahv (Orissaare)- tulemus 0,221 kg kala.

Algaja õnn naeratas Rinaldo Vallikule ja ainus tüdruk, kes kala sai oli Anna Malena Kuris. Auhindu jagus kõigile, kes lõpuni vastu pidasid.

Kõige noorem osaleja oli 2-aastane Ville Aaron Aau. Kokku oli kaasa elamas, aitamas, konksu otsa ussi sättimas jõe ääres 46 inimest ja 2/3 nendest olid täiesti esmakordselt.

Tegevust viiakse ellu riigieelarvelistest vahenditest Eesti Noorsootöö Keskuse korraldatud avatud noortekeskuste projektikonkursi kaudu. Toetavad veel Valjala vallavalitsus, Laste ja noorte kultuuriaasta programm „50 ideed”.

Print Friendly, PDF & Email