Lapsevanemad kalduvad olema riigigümnaasiumi vastu (5)

Saaremaa ühisgümnaasiumi hoolekogu poolt loodud üle­saaremaalise koolide hoolekogude kogu korraldatud küsitlus riigigümnaasiumi kohta on seni saanud vastuseid, milles kiputakse olema pigem uue kooli vastu.

Saarte Häälel õnnestus tutvuda Kuressaare gümnaasiumi küsimustiku vaheseisuga, kui oma arvamust oli avaldanud 70 lapsevanemat.

Riigigümnaasiumi vastu oli 80% vastanutest, seniste gümnaasiumide jätkamise poolt sama palju. Suur vastuseis on ka gümnaasiumikatsete korraldamisele. Lapsevanematele esitati 14 küsimust.

SÜG-i hoolekogu juht Anton Teras (pildil) ütles Saarte Häälele, et paar päeva tagasi oli SÜG-i küsitluse seis samuti pigem riigigümnaasiumi vastu. “See on arusaadav, sest eks oma kool ole ikka armas,” märkis ta.

Teras rääkis, et märtsikuu hariduskomisjonis tutvustas Tartu abilinnapea sealseid kogemusi ja ütles, et koolisüsteemi muutmiseks tehti eeltööd kolm aastat.

Anton Terase sõnul on Saaremaal hädasti vaja kogu koolivõrgu sisulist analüüsi.

“Ainult­ vanemate eelistuste või linnavalitsuse ametnike eelistuste põhjal otsustamine on minu arvates väga puudulik,” sõnas ta.

Print Friendly, PDF & Email