Noored meistrid naasid kahe hõbeda ja ühe pronksiga

Kuressaare ametikooli õpilased tõid kutsehariduse suursündmuseks peetavalt võistluselt “Noor meister” kolm medalit.

IMBI VÕREL näitab teise koha saanud pakendikujundust, mis oli üks ülesanne graafiliste disainerite võistlusel.
Taavi tuisk

Imbi Võrel pälvis möödunud nädala neljapäeval ja reedel Tallinnas toimunud võistlusel graafiliste disainerite seas II koha (juhendaja Maila Juns-Veldre). Ärinduse spetsialisti võistlusalal sai II koha Mart Tiitsaar, Martin Õisnurm, Marek Uudeküll ja Liina Malk (juhendaja Anne Lember).

Keido Keinast ja Ken Pihlas pälvisid ehituspuuseppade mõõduvõtmisel III koha (juhendaja Jüri Vaga). Noormeestel tuli kahe päeva jooksul valmistada puidust katusekonstruktsioon – detailid joonise järgi kokku panna. Ken Pihlase sõnul sujus meeskonnatöö Keidoga hästi, vaatamata sellele, et tegijail “väike närv sees” ja ülesanne ise küllaltki keeruline. “Tapid olid veidi valesti tehtud,” pidas Pihlas põhjuseks, miks nad Keidoga kolmanda koha said. Tema sõnul võib võistlustulemusega siiski rahule jääda.

Mõlemad noormehed õpivad Kuressaares kivi- ja betoonkonstruktsioonide ehitamist, Pihlas teisel ja Keinast kolmandal kursusel.

Noormeeste juhendaja Jüri Vaga jaoks oli see kaheksas kord järjest, kui tema õpilased üleriigilisel ehituspuusepa võistlusel esikolmikukohale tulevad.

“Iga medal üleriigilistelt kutsevõistlustelt on suur saavutus,” ütles ametikooli teabejuht Taavi Tuisk, kes on võistlejatega kaasas käinud kõigil “Noore meistri” võistlustel. “Medalid ei tule ilma motiveeritud õppijate ja juhendajateta.”

Tuisu sõnul on võistlus õpilase jaoks tõsine katsumus, kus tuleb publiku ja kohtunike pilgu all hästi esineda.

Erinevaid erialasid koondaval üleriigilisel kutsemeistrivõistlusel “Noor meister” võttis 31 erialal mõõtu ligi 400 võistlejat. Kõigi aegade suurimal võistlusel esindas Kuressaare ametikooli 13 õppurit, kes võistlesid kuuel alal: ehituspuusepp, graafiline disainer, ehitusviimistleja, ärinduse spetsialist, hooldustöötaja, juuksur. Võistlusel lõi erinevates rollides kaasa 59 Kuressaare ametikooli õpilast ja töötajat.

“Mulle jäi mulje, et nii võistlejatel, õpetajatel, kaasaelanud inimestel kui ka “Noort meistrit” külastanud põhikooliõpilastel oli sellel kutsehariduse peol vahva olla,” ütles Taavi Tuisk.

Print Friendly, PDF & Email