Pargi lasteaia asenduspind vahetas eile omanikku (1)

Kuressaare Pargi lasteaia ja seejärel tõenäoliselt ka Tuulte Roosi lasteaia asenduspinnaks saav büroohoone Rootsi 7 sai eile uue omaniku.

Kui varem oli hoone omanik Kuressaare linna ja Tallinna tehnikaülikooli asutatud MTÜ Kuressaare Campus, siis nüüd kuulub kinnisvara eelmise aasta 1. novembril asutatud OÜ-le Rootsi 7.

Rootsi 7 maja oli aastaid TTÜ Kuressaare kolledži ja Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi õppehoone, kuid kui kolledž kolis endisse piirivalve majja Tallinna 19, pani MTÜ kinnistu müüki. Viimati oli hoone müügil hinnaga 223 000 eurot.

“Aktiivsem ostuhuvi tekkis eelmise aasta lõpus, mis päädis täna sõlmitud tehinguga,” teatas eile MTÜ Kuressaare Campus juhatuse liige Jaanis Prii. Prii lisas, et usutavasti jätkab ka uus omanik maja kasutamist senisel viisil ehk siis peamiselt rendipindadena büroodele ja asutustele. Suurematest rentnikest on majas SA Innove.

2014. aastal kohendas linnavalitsus Rootsi 7 ruumid Ida-Niidu lasteaia asenduspindadeks.

“MTÜ Kuressaare Campus pakkus seda asenduspinnaks ka uue (Pargi – toim) lasteaia renoveerimisel. Praegu on kokku lepitud, et ka uus omanik seda linnale võimaldaks, “ lausus Prii. Lepingut linnaga alla kirjutatud siiski veel ei ole.

Pargi tänava lasteaia ehitustööd algavad tänavu novembris ja kestavad ühe aasta. Asenduspinna rendi hind 2018. aastaks on 25 000 eurot. Linnavalitsus otsis ka Rootsi 7-le alternatiivseid võimalusi, kuid pakkumisi rohkem ei laekunud.

Eelmisel nädalal märgiti linnavolikogu rahandus- ja majanduskomisjoni koosolekul, et kuna 2018. aasta lõpus algavad Tuulte Roosi lasteaia rekonstrueerimistööd, siis oleks sobiv kasutada Rootsi 7 ruume asenduspinnana ka 2019. aastal.

“Olukorra teeb keeruliseks see, et Rootsi 7 hoone müüakse aprillis uuele omanikule ja ruumide rentimiseks tuleb alustada läbirääkimisi hoone uue omanikuga,” seisab komisjoni koosoleku protokollis.

Rootsi 7 OÜ juhatuse liikmed on Indrek Tustit, Peeter Kukk ja Rain Aksiim.

Print Friendly, PDF & Email