STÜ ehitab Liivale ja Salmele uue kaupluse (10)

Saaremaa tarbijate ühistu ehitab lähiaastatel uue kaupluse Muhu Liivale ja Salmele, suureneb nii müügipind kui ka tehakse juurde parkimiskohti.

“Jah, täna allkirjastasime projekteerimiselepingu, mis tähendab, et teeme ettevalmistusi Liivale uue poe rajamiseks,” kinnitas Saaremaa tarbijate ühistu juhatuse esimees Kalle Koov, kelle sõnul suureneb kaupluse müügisaal 640 ruutmeetrilt 800 ruutmeetrile. “Usun, et sellest tuleb avamisel kaasaegseim maapood Saare maakonnas.”

Uus kauplus ehitatakse STÜ-le kuuluva postimaja asemele, misjärel Liiva praegune kauplusehoone lammutatakse. Alles 2011. aastal uuenduskuuri läbinud Liiva kauplus on praeguseks Koovi sõnul juba väikeseks jäänud, sest suvel kasvab Muhu poe käibemaht 2,5 korda.

“Et suvel rahvast teenindada, peaks meil kaupluses olema rohkem avarust, kitsas on käes ka kauba vastuvõtualaga,” rääkis Koov, kelle sõnul suureneb kaupluse katusealune kokku kolmandiku võrra. Suvisel ajal, kui parvlaevalt tulnud rahvas on poe täis löönud, peavad müüjad vahepeal kauba väljapanemise pooleli jätma, sest nad ei mahu riiulite vahele ära.

Muhu valla arendusnõunik Annika Auväärt, kes ise on Liiva poes pikki aastaid töötanud, ütles, et kindlasti vajab Muhu keskuse kauplus juurde ka parkimiskohti. “Parkla jäi kitsaks juba möödunud suvel ja seetõttu kaotas pood kindlasti palju kliente, kel polnud autot kuhugi panna.”

Kalle Koov kinnitas, et vastavalt lepingule jätkab STÜ kaupluses rentnikuna postkontor. “Meil on veel mõtteid, kes ja millised teenused võiksid sinna lisanduda,” lausus Koov, kes ei soovinud uute arengute kohta enne projekti valmimist rohkem infot anda.

Esmaspäeval esitas STÜ Salme vallavalitsusele detailplaneeringu algatamise avalduse Salme alevikku uue kauplusehoone ja parkla ehitamiseks.

Plaanis on ehitada olemasoleva kaupluse naabruses asunud ja nüüdseks lammutatud endise käsitööpoe kohale uus kauplusehoone, kus oleks praeguse 200 m2 müügisaali asemel 350–400 m2 kauplemispinda. Salmelgi on kavas praegune pood lammutada ja luua juurde parkimiskohti.

“Ega siis see, et Salmel peavad autod suure tee ääres seisma või rahvas hoopis sõiduteelt kauplusse tulema, pole kuigi kaasaegne,” selgitas Koov.

Uute kaupluste ehitamine on tulevikku silmas pidades üsnagi julge väljakutse.

“Me peame vaatama 15–20 aastat ette, sest ükskõik kuidas e-kaubandus ka ei arene, jäävad toidupoed maapiirkonda ka tulevikus,” sõnas Koov, kes ei välistanud, et e-kaubandusest saab kunagi ka siinse ühistu osa.

Print Friendly, PDF & Email