ÄKKRÜNNAKU ÕPPUS KURESSAARE GÜMNAASIUMIS: Püssipaugud ja tühjad kõhud (GALERII) (1)

Keset koolipäeva kostis eile Kuressaare gümnaasiumis kahe mehe röökimist. Paari minutiga korraldasid kaks relvastatud meest koolis rünnaku ja kooliseinte vahel kõlasid püssipaugud.

MIDA TEHA?! “Terroristi” miimika ei jätnud võimalust arvata muud, kui et tal on kurjad kavatsused. Koolijuht Toomas Takkise silmist paistab ehe mure toimuva pärast. Lisatud KG õpilaste kommentaarid eile Saarte Hääle online-väljaandes avaldatud uudisele.
3x Maanus Masing

Äkkrünnaku stsenaariumi järgi toimus kahe relvastatud mehe rünnak. Lapsed olid aga rohkem mures tühja kõhu ja valutava sabakondi kui “terroristide” pärast.

Saarte Hääle kommentaarium sai otseülekande pinkide all kössitavatelt lastelt, kes kurtsid kümnetes kommentaarides mahamagatud arstiaja, tühja kõhu või õhupuuduse üle. Näiteks: “Me istume juba kaks tundi mingis pisikeses pimedas ruumis luku taga. Meid mingi üle 20 ja õhku pole. Palun laske koju!!!”

Kui õpilased kasutasid pantvangina veedetud aega vaimukate kommentaaride kirjutamiseks, jättis nii mõnelgi lapsevanemal, kes võsukesele kooli järele sõitis, süda mitu lööki vahele.

Üks lapsevanem rääkis Saarte Häälele, et kooli poole suundudes päästeautosid ja vilkuritega politseiautosid nähes läks tal hetkeks süda pahaks ja silme ette lõi kõige hullem stsenaarium. Seda vaid sekundi murdosa jooksul, enne kui meenus eelmisel nädalal antud eelinfo koolis toimuvast õppusest.

Kooli koridorides ja hoovis toimunu meenutas aga nende kahe tunni jooksul justkui kaadreid seiklusfilmist.

Täisvarustuses politseinikud seirasid kooli koridore, kus põrandal lamasid verised haavatud. Jaht käis meestele, kes üritasid tungida lapsi täis lukustatud klassiruumidesse. Mõni laps, kes koridori peale ripakile jäänud, toimetati koolimajast välja.

Kui politseinik sai haavata ja lebas teadvusetult põrandal, lohistasid kolleegid ta koolimaja taga ootavasse kiirabiautosse. Juurdepääs koolile oli blokeeritud ja territooriumi igal nurgal patrullisid politseinikud, teedel olid vilkuritega autod ning ümbrust seiras droon. Lõpetuseks sööstis koolimaja ustest sisse ka K-komando erigrupp. Lõpp hea, kõik hea – pahad murti maha ja pandi raudu.

Print Friendly, PDF & Email