Valjala koolitranspordi küsimus sai ebarahuldava vastuse (4)

Valjala põhikool palus muuta bussitranspordi korraldust nii, et lapsed jõuaksid hommikul kooli täpselt tundide alguseks ja saaksid koolipäeva lõppedes kohe pärast tunde koju. Saare maavalitsuse vastus kooliperet aga ei rahulda.

Märtsis tegi kooli direktor Aive Mõistlik ettepaneku korraldada õpilastransport ümber nii, et lapsed ei jõuaks kooli liiga vara ning võiksid selle poole tunni võrra, mis nad peavad veetma koolis tundide algust oodates, oma uneaega pikendada. Samuti peavad Tõnijal elavad lapsed praegu koolipäeva lõpus tund aega ootama, enne kui koju sõita saavad. Ettepaneku kohaselt võiksid lapsed kooli jõuda kell 8.45 ja saada koju kohe pärast tundide lõppu.

Maavalitsusest Valjala vallavalitsusele saadetud vastuskirjas suurt lootust muudatuste tegemise võimalikkuses ei antud: “Sakla ja Tõnija hommikuse ringi õpilaste vedu on korraldatud maakonnaliiniga nr 5107 ja mitte kuidagi ei saa buss samal kellaajal olla mõlemas soovitud kohas.”

Tõnija ja Lööne–Jööri ringi sõitvate busside järjekorda saab küll muuta, aga mitte nii, et kaks bussi kolmest alustaksid väljasõitu kell 16, füüsiliselt on kohapeal üks buss, teatab maavalitsus.

Valjala põhikooli direktor Aive Mõistlik vastusega rahul ei ole. “Vastus ei rahulda ei meid ega lapsevanemaid. Kooli, hoolekogu ja lapsevanemate koostöö igal juhul jätkub, et leida parim võimalik variant,” ütles Mõistlik.

Print Friendly, PDF & Email