Saaremaa ettevõtted ujutati petukirjadega üle

Paljude saarlaste postkastidesse, sealhulgas Saarte Hääle toimetusse, on lähipäevadel potsatanud kiri, mis esialgu paistab meeldetuletusena, kuid lähemal vaatlusel osutub petuskeemiks.

Läkituse päisest leiab märke “EBN European Business Number, Value added tax identification number VAT-ID”. Ingliskeelses kirjas palutakse täita teisel lehel olev ankeet, kuhu tuleb kirja panna muu hulgas ka “käibemaksukohustuslase number”, mis on ühtlasi ainuke eestikeelne väljend kirjas.

Ankeedi allosast leiab teksti, mille järgi täitja nõustub iga-aastase 771 euro suuruse maksuga reklaami eest. Leping kehtib kolm aastat ja pikeneb automaatselt, kui selle lõpetamiseks eraldi kirja ei saadeta. Täidetud ankeedi ehk allkirjastatud lepingu tagasisaatmiseks on kaasas eraldi ümbrik.

Teenus seisneb kirja järgi selles, et ankeedi täitja ettevõtte andmed lisatakse veebilehele www.e-b-n.eu. Kui sisestada veebilehe otsingusse näiteks “Estonia”, tuleb vasteid Eesti kohanimedega, kuid edasi ei vii veebileht kuhugi.

Google´i otsingumootor annab ettevõtte DAD GmbH direktori nime Daniela Kunst peale mitmeid vasteid, kus viidatakse pettusele.

Kusjuures summa, mida reklaami eest küsitakse, varieerub olenevalt riigist. Soome saadetud samalaadses kirjas oli iga-aastase makse suuruseks 890 eurot.

Print Friendly, PDF & Email