Kiirust ületatakse enamasti koolimajade läheduses

Tänavuste liiklustalgute ajal oli politseil Saaremaal põhjust kinni pidada 22 sõidukijuhti ja algatada kolm väärteomenetlust. Kuigi need arvud ei ole suured, teeb murelikuks asjaolu, et kiirust kiputakse ületama koolide läheduses.

Neljapäeval lõppesid üle Eesti toimunud liiklustalgud. Politsei hoidis liiklejatel silma peal inimeste viidatud piirkondades ja kohtades, kus juhid kipuvad liiga jõuliselt gaasipedaali vajutama.

Tänavuste liiklustalgute raames olid inimesed Saaremaal ära märkinud 28 kohta, kus lubatud sõidukiirust kaldutakse ülemata. Talgutel osales Saaremaal 14 politseiametnikku, kes kontrollisid kõiki märgitud kohti ja osa neist veel mitmel korral, et jälgida olukorda nii päevasel kui ka õhtusel ajal. Põhjuse peatamiseks andis 22 sõidujuhti, kellest kolme suhtes alustati kiiruse ületamise eest väärteomenetlus. Ülejäänud juhtudel piirdus politsei juhtidega vestlemise ja hoiatusega.

“Kõige enam tuli politseil rikkumistele tähelepanu juhtida Kuressaare gümnaasiumi ja Vanalinna kooli juures,” ütles politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Maria Gonjak, lisades, et politsei hinnangul läksid talgud üldjoontes hästi, kuid koolimajade lähikonnas tuleks juhtidel siiski tähelepanelikum olla.

Print Friendly, PDF & Email