Kuressaare linn on sunnitud avama ka üheksanda klassikomplekti 1. klassi õpilastele. Täiendav klass avatakse Saaremaa ühisgümnaasiumis.
Selle vajaduse tingis asjaolu, et avaldusi 1. klassidesse tuli rohkem, kui oli ette nähtud kohti. Linnavalitsus lootis küll, et saab probleemi lahendatud õpilaste arvu klassides suurendamisega 26-ni, kuid sellega ei nõustunud Kuressaare gümnaasiumi hoolekogu.
Seega on sügisest Kuressaares üheksast esimesest klassist kaks Kuressaare Vanalinna koolis, kolm Kuressaare gümnaasiumis ja neli Saaremaa ühisgümnaasiumis. Õpetajat lisaklassile veel ei ole, SÜG otsib niigi juba ühte algklasside õpetajat, nüüd tuleb leida teine lisaks.
Kuressaare abilinnapea Tiia Leppiku sõnul tuleb klass ka SÜG-i ruumides, mitte Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi hoones. Direktor Viljar Aro sõnul saab uus klass paiknema teiste algklassidega koos ehk siis suure maja II korrusel.
Abilinnapea Tiia Leppik lubas, et 1. klasside lõplikud nimekirjad avaldatakse pärast Lääne-Saare vallaga läbirääkimist loodetavalt 27. aprilliks.
hurraa – SÜG on tore !
Juba praegu ei jagu söögivahetunnil koigile kahvleid-nuge. Praadi peavad osad opilased sööma noa ja lusikaga. Just eile oli see jälle nii. Kuigi terviseamet oma kodulehel peab minimaalselt vajalikuks kätepesuajaks 20 sek, siis süg-s nüüd imelapsed, neil tuleb hakkama saada 13 sekundiga. Arvuta ise: 6 kraanikaussi, 292 last algklassides, 20-minutilisest söögivahetunnist võiks ikka 10 min söömisele jääda.
Lgp. Viljar Aro, kas Te tõesti arvate, et selline lahendus on süg-le ja seal juba oppivatele lastele hea? Ehk jagaksite avalikkusega oma koolisiseste lahenduste plaane. Mida tähendab see kogu kooliperele? Kui kaugele selliste sammudega üldse minna saab? Järgmine aasta sügi 6 esimest klassi? Gümnasistid end.saunahoonesse? Akki ikka jätaks maalapsed maakooli?!
To miks: Aga äkki läheks linnalapsed maakooli?
Kui jutt käib täna ikkagi 20 lapsest, siis ma ei saa aru miks siin kummi venitatakse?
Linn võttis avaldused vastu 1.-13. märts. (Erakast ei teadnud ju keegi midagi)
Erakas võttis avaldusi vastu peale 20-ndat märtsi-10. aprill.
Eraka vastuvõtmise hetkeks oli teada, et lapsi on üle ja ei mahu ära. Ilmselgelt tegid osad vanemad topelt avaldused, et kui soovitud kooli ei saa, siis erakasse ikka saab.
Avaldage nimekirjad ära ja küll siis on juba pilt selge ja ehk ei tulekski üldse lisaklassi avada..
Jah erakooli minevad õpilased on hetkel topeltnimekirjas. Keegi ei julge oma last ennem ära võtta,kui asjad kindlad.
Varsti on selle söömisega samad lood kui on seda KG-s. Siis tuleb söögivahetundi pikendada, et lapsed ikka söönuks saaksid.See ei ole koht, mille arvelt lapsed kannatama peaks, kuna kool lolli otsuse vastu võttis.
Tulgu maalapsed pealegi linnakooli, kui nende pered oma kodupiirkonna kooli hinnata ei saa või oska.
Aga tulla saab vaid siis, kui selleks on tingimused ja võimalused olemas. Linnal ja lähivaldadel on küll ühise haridusruumi kokkulepe, kuid lepe ei anna ju kooliruumi juurde. Kuni seda ruumi ei ole, tuleb ikka linnalapsi eelistada. Mitte selle pärast eelistada, et linnalapsed paremad on, vaid seepärast, et iga laps peab saama kodule võimalikult lähedal koolis käia.
Lisaklassi avamise SÜG-is otsustas linnavalitsus, SÜG seati lihtsalt fakti ette.
Linnavalitsus on ennegi tarku otsuseid teinud.
Ja lasevad mürinaga edasi. 8 tundi teevad tööd heal palgal ja vot tulemus on selline.
Ärge minge SÜGi, sealt saab kompleksid.
Mõlemast suurest linna koolist saavad nõrgemad lapsed kompleksid. Linnavalitsuse valed teod on siin algpõhjuseks.
Oleks aeg üks koolike veel avada, siis ei peaks igas koolis olema 100 esimest klassi jne.