Sadamaaida hind kukkus

Kuressaare ühe vanema hoone hind on viimase nelja aastaga langenud koguni seitse korda. Kui mõni aasta tagasi küündis AS-i Kuressaare Sanatoorium küsitud hind ligi 400 000 euroni, siis uus omanik, seni peamiselt mandril tegutsenud ettevõtja Alo Ehasoo, käis selle eest tänavu välja veidi üle poolesaja tuhande euro.

Sel varakevadel omanikku vahetanud sadamaaida nelja aasta taguses müügikuulutuses küsiti selle eest 377 000 eurot. Saarte Hääle toimetusele teadaolevalt oli aida müügihind tänavu aga 55 000 eurot. Tõsi, viimati küsiti Veski tänaval asuva sadamaaida eest kinnisvaraportaalis City24 rippunud kuulutuse järgi vaid 69 000 eurot.

Viimaste aastate jooksul on müügikuulutustes tehtud küll teatavaid korrektuure. Toona, kui sadamaaida hind küündis veel sadadesse tuhandetesse eurodesse, teatas kinnisvarakuulutus, et pakkumine koosneb kolmest kinnistust üldpinnaga 7538 m². Viimatine kuulutus märkis aga müüdava krundi suuruseks 4882 m².

2013. aasta augustis, kui Saarte Hääl sadamaaida müügiplaanidest kirjutas, tõdes AS-i Kuressaare Sanatoorium tookordne müügi- ja turundusjuht Villi Pihl, et aida müüki paneku põhjuseid oli üks – sadamaait ei haakunud spaahotellide põhitegevusega.

Samas lisas Pihl siis, et kui kunagi oli mõte avada aidas elava õlle köök ja 300-kohaline restoran, siis tol hetkel ei peetud seda ideed enam reaalseks. Samas oli sadamaaidale olemas kehtiv detailplaneering ja muinsuskaitsega kooskõlastatud projekt 300-kohalise restorani ehitamiseks.

Kuressaare sadamaait on üks vanemaid Kuressaare ehitisi. 1663. aastal valminud kõrge viilkatusega kahekordne dolomiitplokkidest ehitatud hoone on läbi aegade kasutusel olnud laohoonena. 1870. aastal ehitas kaupmees Schmidt hoone ümber auruveskiks, siis ehitati sinna juurde ka madalam ühekordne hoone.

Sadamaaidas on oma suvelavastusi teinud Kuressaare Linnateater.

Print Friendly, PDF & Email