EKRE juhatus arvas Maria Kaljuste erakonnast välja (9)

FOTO: Raul Vinni

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) juhatus arvas maine kahjustamise ja heade tavade rikkumise pärast erakonnast välja Maria Kaljuste ja Jüri Derkuni.

Postimees vahendab, et kuigi EKRE aukohus arutas kolmapäeval erakonna juhatuse liikme Maria Kaljuste sõnavõtte sotsiaalmeedias ja ei pidanud põhjendatuks tema erakonnast väljaarvamist, otsustas erakonna juhatus EKREst välja arvata nii Kaljuste kui ka Jüri Derkuni.

Erakonna aseesimees ja juhatuse liige Jaak Madison ütles, et vastavalt põhikirjale kohustub iga erakonna liige olema eetiline, käituma väärikalt ja hoiduma erakonna kahjustavast tegevusest. “Kaljuste ja Derkun on oma tegevusega neid põhimõtteid korduvalt rikkunud,” nentis ta.
Print Friendly, PDF & Email

9 kommentaari

 1. Kommunismiehitaja

  Mis nali see siis nüüd on? Saarte Hääl kirjutab, et Maria arvati erakonnast välja, Meie Maa aga kirjutab, et ei arvatud.

 2. Ehitaja

  Eks meiemaa siis järelikult eksis.

 3. Appi

  Nii lühike siis see tähelend oligi?

 4. Totu kuu tagumiselt

  Aga kuidas nüüd edasi?

  EKRE Saaremaa ringkonna juhatuse liikmeks valiti kaks aastat tagasi keskerakondlane Mik Mölder. Ju Maria ikka jätkab nüüd parteituna EKRE Saaremaa ringkonna juhatuse esimehena? ;)

 5. ääre peal

  äärmuslik isegi äärmuslaste jaoks

 6. loom

  ilus pilt EKRE-st – kui Helmeid ei armasta jäägitult, siis ime lutti ja saad kinga!

  kuidagi kole tuttav lähenemine…*loomavaguni kolina saatel*

 7. peeter

  Maria peaks nüüd kiiresti Saarlase valimisliitu astuma.

 8. ronk

  Tegelikult sai kõik alguse Maria liitumisest Fortress Europega. See organisatsioon on isegi EKRE juhtkonna jaoks liiga verejanuline ja võib neile välissuhtluses takistusi tuua. Viimaseks tilgaks karikas oli Maria esinemine Pealtnägijas, pärast seda hakati aktiivselt mõtlema, kuidas Mariast lahti saada, nüüd see lõpuks õnnestus.
  Lühidalt siis, probleemid parketikõlbulikkusega, mis on Helmede jaoks väga tundlik teema.

 9. Meelis

  “Lühidalt siis, probleemid parketikõlbulikkusega, mis on Helmede jaoks väga tundlik teema.”
  nagu neil oleks iial sinna asja :lol: