Saarte Liinid sai Vikati sadama omanikuks (4)

Riik andis aktsiakapitali suurendamisega Saarte Liinidele Vilsandi saarel asuvas Vikati sadamas kaks maatükki koguhinnaga 11 900 eurot. Kinnistute suurus oli kokku ligikaudu 5500 ruutmeetrit. Kihelkonna vald oma eelisostuõigust kasutada ei soovinud.

Saarte Liinidel on plaanis Vikati sadama uuendustööd, mis teostatakse koos töödega Saaremaal asuvas Papissaare sadamas. Papissaare sadamas soetas Saarte Liinid arendustegevuseks vajaliku maa ja rajatised juba varem 105 000 euro eest.

Ametlikult ei eksisteerinud siiani kumbagi sadamat, kuna need ei olnud kantud sadamaregistrisse. Siiski käib kahe sadama kaudu Vilsandi ja Saaremaa vaheline laevaliiklus.

Kui mõni aasta tagasi tehtud plaanide kohaselt loodeti uuendustöödega alustada juba 2017, siis sel aastal sadama uuendamisega siiski veel ei alustata. Ka ei ole veel lõplikult selge, millised rahasummad sadamate uuendamiseks kasutada on. Esialgselt on mõlemasse sadamasse ja neid ühendavasse laevateesse kavandatud erinevaid investeeringuid kokku 1,3 miljoni euro eest. Töid toetab Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond.

Print Friendly, PDF & Email