Saaremaast tehakse taas õhuvõtteid (1)

ÄRA PUUTU! Märgised on vajalikud aerofotode edasisel töötlemisel, mistõttu amet palub neid mitte rikkuda ega paigalt nihutada.
MAA-AMET

Maa-amet alustas sel nädalal aeropildistamise ettevalmistustöödega, asudes Eesti lõunapoolsel alal, seahulgas Saaremaal ja suuremates linnades maastikku märgistama valgete kilest ruudukestega.

Märgised on vajalikud aerofotode edasisel töötlemisel, mistõttu amet palub neid mitte rikkuda ega paigalt nihutada. Tänavu markeeritakse ja pildistatakse piirkond, milleks on Lihula–Vändra–Põltsamaa–Kallaste joonest riigi lõunapiirini jääv ala koos Saaremaa, Muhu, Ruhnu ja Kihnu saarega.

Märgistatud ala läänepoolne osa, sealhulgas Saaremaa, pildistatakse enne puude lehtimist ja idapoolne juba lehes puudega.

Lisaks pildistatakse varakevadel sobivate ilmastikutingimuste kestmisel ka nimetatud piirkonnast põhja poole jäävaid linnu ja asulaid, nendest markeeritakse Tallinn, Kohtla-Järve, Jõhvi, Narva ja Rakvere ning nende lähiümbrus.

Aerofotodest saadakse maapealse järeltöötlemise tulemusel ortofotod, millele on kõigil ligipääs maa-ameti kaardirakenduse abil.

Print Friendly, PDF & Email