Eha Ennemuist toetab kodukandi vaimuinimesi

PÄRANDAJA: Eha Ennemuist seisab hea selle eest, et
Henno Käo poolt kirjasõnasse valatud naer ja pisarad ka tänastes noortes hingedes helisema panna.
Maanus Masing

Saareküla külaliikumise eestvedaja Eha Ennemuist on võtnud südameasjaks koduvallast pärit kirjarahva aujärje ülevalhoidmise.

Nagu poetess Debora Vaarandi 100. sünniaastapäeva tähistamisega seotud üritustel möödunud aastal, aitab Eha nüüd aktiivselt kaasa kirjanik Henno Käo 75. sünniaastapäeva ürituste ja pidustuste korraldamisel.

Sel kuul andis Argo kirjastus kirjaniku lese initsiatiivil välja Henno Käo kolme lasteraamatu kordustrükid. Taas nägid trükivalgust Kaali järve sünniloost jutustav “Väike Sabatäht” ning lapsepõlve ainetel kirja pandud “Suurekivi lood” ja “Kui veel telekat ei olnud”. “Kumbagi raamatut võtsime endale 200 eksemplari ning kui siin tulevad kontserdid ja üritused, siis saame neid oma rahvale müüa,” rääkis Ennemuist, kes peab oluliseks Laimjala vallast pärit väljapaistavate inimeste au sees hoidmist ka kodukandis.

“Kui veel telekat ei olnud” ostja saab aga lisaks teosele endale ka raamatu tagakaane siseküljele kleebituna tegelaste prototüüpide 22 nimest koosneva nimekirja, mille on koostanud Rein Kirst. “Rein oli Ennole ju peaaegu naabripoiss, nemad olid ju lastena kogu aeg koos,” selgitas Eha Ennemuist.

Esimesed raamatud leidsid tänulikud ostjad 16. märtsil Laimjala rahvamajas peetud üritusel “Laulud emakeeles”, kus esinesid Kahtla kooli mudilaskoor ja lauluselts Lyra, mõlemad Anita Kanguri juhatusel.

Henno Käo juubeliaasta kogub aga alles tuure ning Ehal ja tema mõttekaaslastel on tuntud kirjamehe loomingulise pärandi levitamisel käed-jalad tööd täis.

Print Friendly, PDF & Email