Maret Leesi 75 – Õpetajad peavad endist kolleegi kooli alustalaks (3)

LILLEMERES: Pensionile jäi tunnustatud õpetaja üheksa aastat tagasi.
Erakogu

Kuressaare gümnaasiumi endist matemaatikaõpetajat, pühapäeval 75-aastaseks saanud Maret Leesit peavad tema kunagised kolleegid raudselt kooli olemuse alustalaks.

“Ta kohe oskab lihtsates asjades mõnusat nalja näha ja seda enamasti enda arvel teha, mis on omaette kunst,” toonitab koolilehes sõna võtnud juubilari kolleeg ja hea sõber Age Kallus.

Kuus aastat tagasi oma õpetajast uurimistöö teinud Liisa Kaju on üles kirjutanud ka tunnustatud õpetaja lapsepõlveunistused. “Ta ootas väga kooliaega. Tema ema oli õpetaja ja nende pere elas koolimajas õpetaja korteris. 1949. aasta septembris saigi temast esimese klassi õpilane. Ainult mitte tema unistuste koolimajas, vaid kaugel Siberi külas,” kirjutab Liisa Kaju.

Karmile ajale tagasi mõeldes ütles Maret Leesi, et Siber võttis kogu nende perekonna. “Sealsete kohalike inimestega saime hästi läbi. Meist peeti Siberis lugu. Ka õpetajad austasid meid. Raske oli aga vanematel,” meenutas Maret.

Oma õpetajatööst rääkides ütles Maret Leesi, et 10 aastat oli ta Saaremaa ühisgümnaasiumis ja 30 aastat Kuressaare gümnaasiumis.

Esimest korda astus aga vene õppekeelega keskkooli lõpetanud Maret õpilaste ette vene keele õpetajana Torgu koolis. Kümme aastat töötas ta I keskkoolis ja Kuressaare gümnaasiumis alustas tööd kohe pärast kooli avamist.

“Maret Leesi tunde saatis alati väike huumor. Materjali seletamisel oli õpetajal alati varrukast võtta väike nõks või nali, et seosed paremini tekiksid. Kui tahvel täis sai, läks ta sujuvalt üle seinale,” kirjutab Liisa Kaju oma uurimistöös.

Pensionile jäi tunnustatud õpetaja üheksa aastat tagasi. Nüüd teevad talle rõõmu lapselapsed. Maret tõdes, et vanaema kohustused meeldivad talle väga. Lapsi on juubilaril kolm, lapselapsi sama palju.

Kolleegid andsid teada, et juubilari üheks hobiks on kudumine. Tema Haapsalu sallidest võiks näitusegi koostada. Matemaatikaõpetajale meeldib ka väga lugeda. “Tammsaare “Tõe ja õiguse” kõik viis osa olen uuesti sõna-sõnalt läbi lugenud. Soovitan seda teistelgi teha,” andis juubilar soovituse.

Saarte Hääl ja Kadi raadio soovivad juubilarile õnne, tervist ja ikka samasugust huumorimeelt kui seni.

Print Friendly, PDF & Email