FC Kuressaare võitis mängu, mida ei saanud kaotada

Kui üks klubi saab 20 aastat vanaks ja meeskond jookseb selle tähistamiseks väljakule, siis ei ole võimalik, et see kohtumine kaotataks. FC Kuressaare ei jätnud juubelimängus FCI Tallinn U21-le mingit võimalust ja võttis koduväljakul kindla 5 : 0 võidu.

“Meeste motivatsioon oli hea ja juubeliks tehtud uus mänguvorm tekitas mõnusa tunde,” rääkis meeskonda juhendanud Martti Pukk. “Riietusruumis oli tunda väikest ärevust ja kui see aitas meid täna võidule, siis on väga hea.”

Vastaste nulliring

Martti Puki sõnul oli plaan mitte lasta endale väravaid lüüa ja tekkivad võimalused ise ära lüüa. “Eelmises mängus tehtud vigu tahtsime vältida, aga me oleks ka rahul olnud, kui oleksime võitnud 1 : 0. Tähtis, et poisid panid kõik välja,” lausus ta.

Keskendunud, võidutahteline, võitluslik, hoogne, meeskondlik ja kompromissitu – just selline oli Kuressaare kunstmurul bordoovärvides mänginud FC Kuressaare. Rünnakul kasutati hästi äärtes mänginud Sander Lahte ja Mario Sterni, tipuründajana ahistas vastast Maarek Suursaar ning tagant andsid tõhusat toetust Tõnis Koppel ja Märten Opp. Kaitseliinil ja väravavaht Enri Nurmikul suurt tööd ei olnud.

Kui algul jäi kõige ohtlikumaks momendiks Mario Sterni tabamus väravalatti, siis pooletunnise mängu järel võeti eeskuju Liverpoolilt ja Barcelonalt. Esmalt lõi Sander Laht 35. minutil seisuks 1 : 0, siis kolm minutit hiljem Sander Viira 2 : 0 ja veel kahe minuti pärast Mario Stern 3 : 0.

“Esimesel poolajal suutsid nad mängutempoga meile vastu olla,” tunnistas Martti Pukk. “Aga kui esimese ära lõime, hakkas tulema ning nad olid päris löödud. Teisel poolajal proovisid nad vahetustega värskust tuua, aga täna see neil ei õnnestunud.”

Mängu 65. ja 69. minutil vormistas Stern esindusmeeskonna eest oma esimese “kübaratriki”. Ise pidas ründaja parimaks esimest väravat.

Esimene kübaratrikk

“Kuna võtsin palli hästi maha ja lõin ära, teised olid puhas tiimitöö,” lausus Mario Stern. “Muidugi olid Tõnise (Koppel) ja Maareki (Suursaare) söödud esimese ja teise värava puhul ka väga ideaalsed. Meeleolu on pärast 5 : 0 võitu väga hea, tiim mängis väga hästi ja suutsime taga nulli hoida.”

Martti Pukk avaldas lootust, et Mario Stern sai tublisti motivatsiooni juurde. “Ta on sel aastal oma suhtumist oluliselt parandanud ja see kajastub ka mängupildis,” avaldas ta oma ründajale tunnustust.

Vaatamata heale mängule eufooriasse ei langeta. “Võtame mängu korraga ja valmistume igaks mänguks eraldi,” kinnitas Martti Pukk.

Alver Kivi

Print Friendly, PDF & Email